Kontuzja Grosickiego. "Nie wygląda to zbyt dobrze"

Wygląda na to, że Kamil Grosicki nabawił się kontuzji stawu skokowego w meczu Polska - Litwa (0:0). To właśnie z tego powodu opuścił boisko w drugiej połowie. Na razie nie wiadomo, na ile ten uraz jest poważny. Być może potrzebne będą dokładne badania.

Grosicki zszedł z boiska z grymasem bólu w 77. minucie. Chwilę wcześniej ucierpiał w sytuacji z Edvinasem Girdvainisem. W jego miejsce trener wprowadził Sławomira Peszko. Jak się okazało po ostatnim gwizdku sędziego, sytuacja nie wygląda zbyt różowo.

- Grosicki zszedł z dużym opatrunkiem na nodze. Oczywiście, opatrunek chłodzący staw skokowy. Jacek Jaroszewski powiedział, że musi to dokładnie obejrzeć. Może będą potrzebne jakieś badania. Nie wygląda to zbyt dobrze - relacjonował dziennikarz Polsatu Sport Marcin Feddek.

"Grosik" był najlepszym piłkarzem biało-czerwonych w meczu z Litwą. Jego ewentualna absencja w kolejnym meczu, już na Euro 2016, byłaby bardzo bolesna dla drużyny Adama Nawałki.