MME 2017: Mecze Polaków w Lublinie i Kielcach, finał w Krakowie

Piłka nożna

W sześciu miastach będą rozgrywane w 2017 r. młodzieżowe piłkarskie mistrzostwa Europy do lat 21: w Bydgoszczy, Gdyni, Kielcach, Lublinie, Tychach i Krakowie, gdzie zaplanowano finał. W fazie grupowej Polacy będą grać w Lublinie i Kielcach (gr. A).

W mistrzostwach weźmie udział 12 drużyn. Jak poinformowano na poniedziałkowej konferencji prasowej, Polacy będą w fazie grupowej rywalizować w gr. A w Lublinie (dwa mecze) i Kielcach (jedno). Półfinałowe mecze odbędą się w Krakowie i Tychach, zaś w finał w stolicy Małopolski.

 

Turniej rozpocznie się 16 czerwca 2017 r. w Lublinie. W pierwszej części drużyny będą rywalizować w trzech grupach - A (Lublin, Kielce), B (Bydgoszcz, Gdynia), C (Kraków, Tychy). Do półfinałów (27 czerwca 2017 r.) awansują zwycięzcy grup oraz najlepsza z ekip, które zajęły drugie miejsca. Finał odbędzie się na stadionie Cracovii 30 czerwca.

 

Jak przypomniał prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, ostatnio stolica Małopolski nie narzeka na brak wielkich imprez sportowych. Na przykład kilka miesięcy temu były rozgrywanej w tym mieście najważniejsze spotkania mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych, odbywają się tu wielkie gale boksu, maratony, mecze reprezentacji siatkarzy. Jednak - według niego - piłka nożna jest dyscypliną, która modę na sport "rozruszała".

 

„Mamy dwa piękne stadiony. Na jednym z nich, przy ulicy Kałuży odbędzie się półfinał i finał. Sądzę, że o frekwencję możemy być spokojni. Przecież będzie grał Kapustka (Bartosz, zawodnik Cracovii - PAP)” - powiedział podczas konferencji Majchrowski, która odbyła na stadionie na stadionie Wisły Kraków.

 

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze