NBA: Golden State Warriors po raz drugi lepsi od Cleveland Cavaliers

Golden State Warriors pokonali 110:77 Cleveland Cavaliers w drugim spotkaniu finałów NBA. Najskuteczniejszym graczem "Wojowników" był Draymond Green, który zdobył 28 punktów. Obrońcy tytułu w finałowej rywalizacji do czterech zwycięstw prowadzą już 2:0.

Po pierwszej kwarcie Kawalierzy prowadzili dwoma punktami, ale tylko za sprawą aż sześciu strat obrońców drużyny z Oakland. W drugich dwunastu minutach aktywnie do gry włączył się świetnie dysponowany Draymond Green, który celnymi rzutami za trzy punkty oraz skuteczną akcją "dwa plus jeden" wyprowadził Golden State Warriors na dwucyfrowe prowadzenie. Do przerwy obrońcy tytułu mistrzowskiego prowadzadzili 52:44.

Przedstawiciele wschodniej konferencji starali się odwrócić jeszcze losy spotkania, ale nie pomogło nawet niskie ustawienie, w którym na pozycji centra momentami występował nawet as Cavsów - LeBron James. Gospodarze sukcesywnie zwiększali swoją przewagę prowadząc nawet 20 punktami. W ostatniej kwarcie nie było sensacji i całe spotkanie zakończyło się wynikiem 110:77 dla Golden State Warriors, którzy zapisali na swoim koncie drugie zwycięstwo w finałowej rywalizacji.

Golden State Warriors - Cleveland Cavaliers 110:77 (19:21, 33:23, 30:18, 28:16)

Warriors: Green 28, Curry 18, Thompson 17, Barbosa 10, Iguodala 7, Livingston 7, Clark 7, Ezeli 6, Barnes 5, Speights 3, Bogut 2

Cavaliers: James 19, Jefferson 12, Irving 10, Thompson 8, Dellavedova 7, Smith 5, Love 5, Mozgow 5, Shumpert 3, Jones 3.

Stan finałowej rywalizacji do czterech zwycięstw: 2:0 dla Golden State Warriors

3. mecz w nocy z środy na czwartek polskiego czasu.