Copa America: Rewanż za ubiegłoroczny finał dla Argentyny

Dziś w nocy w Santa Clara w meczu grupy D zmierzyli się finaliści ostatniej edycji Copa America. Argentyńczycy, którzy finał w 2015 roku przegrali po serii rzutów karnych (4:1) zrewanżowali się reprezentacji Chile wygrywając 2:1.

Od pierwszych minut Argentyńczycy mieli znacząca przewagę na boisku. Pierwszą okazję do wyjścia na prowadzenie stworzyli sobie juz w 2.minucie kiedy Nicolas Gaitan trafił w poprzeczkę. Mimo, iż w pierwszej połowie to Argentyna kontrolowała spotkanie, zadownicy Gerardo Martino na prowadzenie wyszli dopiero w 51. minucie po golu Angela Di Marii. Zawodnik PSG wykorzystał podanie Evera Banegi.

Drugi gol padł siedem minut później, tyle że tym razem strzelał Banega a asystował Di Maria. Kontakowego gola Chile zdobyło dopiero w doliczonym czasie gry dzięki trafieniu Jose Fuenzalidy.

Na ławce rezerwowych zasiadła najwięksa gwiazda reprezentacji Argentyny, Leo Messi. Argentyńczyk nabawił się kontuzji pleców w niedawnym towarzyskim spotkaniu z Hondurasem. Jednak nieobecność zdobywcy Złotej Piłki dzięki świetej grze Argentyny, a zwłaszcza duetu Di Maria - Banega nie była znacząco zauważalna.

W drugim rozegranym tego dnia meczu Panama w Orlando pokonała Boliwię także 2:1. Oba gole dla zwycięzców strzelił Blas Perez, który na listę strzelców wpisał się w 11. i 87. minucie. Bramkę dla Boliwii zdobył w 54. minucie Juan Carlos Arce.

Tabela:

M Z R P bramki pkt
    1. Argentyna  1 1 0 0  2-1    3
     . Panama     1 1 0 0  2-1    3
    3. Boliwia    1 0 0 1  1-2    0
     . Chile      1 0 0 1  1-2    0

Copa America to najstarszy turniej reprezentacji narodowych na świecie. Pierwsza edycja odbyła się w 1916 roku w Argentynie. Wówczas impreza miała inną nazwę, a wystąpiły w niej tylko cztery zespoły. Triumfował Urugwaj, który łącznie sięgnął po trofeum 15 razy i jest pod tym względem rekordzistą. Druga jest Argentyna - 14, a trzecia Brazylia - 8. W tym roku, w stulecie pierwszej edycji turniej rozgrywany jest w USA.