Francja - Rumunia: Co podpowiada historia?

Piłka nożna
Francja - Rumunia: Co podpowiada historia?
fot. PAP

Francja jeszcze nigdy nie przegrała meczu z reprezentacją Rumunii, a przecież te drużyny spotkały się już dwukrotnie podczas finałów EURO. Historia jednak mówi, że mecze otwarcia rządzą się swoimi prawami!

Rumunia i Francja już raz miały okazje spotkać się w meczu inauguracyjnym. W eliminacjach do EURO 2012 reprezentacje wystąpiły w pierwszym oficjalnym spotkaniu na National Arena w Bukareszcie. Wtedy padł bezbramkowy remis, a jak będzie na otwarcie EURO 2016?

W siedemnastu spotkaniach otwarcia tylko pięciokrotnie zwyciężali gospodarze (po sześć razy remisowali i przegrywali). Francuzi jednak na Stade de France radzą sobie całkiem nieźle - na 32 mecze wygrali aż 21 spotkań!

Ostatnie cztery z pięciu spotkań pomiędzy Francją a Rumunią zakończyło się remisami, a wyjątkiem jest tylko zwycięstwo odniesione przez reprezentację Laurenta Blanca w eliminacjach EURO 2012. W październiku 2010 roku wynik spotkania na Stade de France otworzył Loic Remy.

Niezbyt dobrymi statystykami przeciwko Francji może pochwalić się obecny szkoleniowiec Rumunii Anghel Iordănescu. W czterech meczach pod jego wodzą ani razu Rumunii nie wygrali, a trzykrotnie schodzili z placu gry pokonani.

Reprezentacje miały okazję spotkać się już podczas finałów mistrzostw Europy. W 2008 roku Francja dowodzona przez Raymonda Domenecha bezbramkowo zremisowała z drużyną Vicotra Piturca.

mt, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze