Lafferty jednak zdrowy! Będzie gotowy na Polskę

Piłka nożna
Lafferty jednak zdrowy! Będzie gotowy na Polskę
fot. Andrew Paton PAP / EPA

We wtorek rano Irlandia Północna wstrzymała oddech. Kiedy Kyle Lafferty po czterdziestu minutach utykając opuścił boisko treningowe, wydawało się, że kontuzja może go wykluczyć z niedzielnego meczu z Polską. - Jest już po badaniach lekarskich i jest zdrowy. Nie ma problemu - uspokaja Michael O'Neill selekcjoner naszych grupowych rywali.

Urazu pachwiny Kyle Lafferty nabawił się podczas sobotniego meczu towarzyskiego ze Słowacją. We wtorek już we francuskiej bazie Irlandczyków z Północy, w miejscowościn Saint-Georges-de-Reneins, nie dokończył treningu. Zszedł z murawy wyraźnie utykając. W Belfaście i  okolicach wybuchła panika.

Kyle Lafferty to przecież największa gwiazda Irlandii Północnej, zawodnik Norwich City strzelił siedem z 16 bramek swojej reprezentacji w eliminacjach Euro 2016. Na Twitterze pojawił się nawet hashtag #PrayForKyle. Wszyscy czekali na diagnozę lekarzy...

- Wszystko z nim w porządku. Poślizgnął się, upadł i postanowiliśmy na wszelki wypadek zdjąć go z treningu. Ale jest już po badaniach lekarskich i jest zdrowy. Nie ma problemu - zapewnił we wtorkowe popołudnie selekcjoner Michael O'Neill.

Irlandia Północna będzie pierwszym rywalem Polaków w mistrzostwach Europy we Francji. Mecz w Nicei rozpocznie się w niedzielę 12 czerwca o
godzinie 18.00. Transmisja w Polsat Sport i w Polsacie otwartym.

SZYFR, Sky Sports

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze