Legenda MMA nie żyje! Kimbo Slice zmarł na atak serca

Sporty walki
Legenda MMA nie żyje! Kimbo Slice zmarł na atak serca
fot. YouTube
Kimbo Slice (z lewej) nie żyje...

Legendarny zawodnik MMA Kimbo Slice zmarł w wieku 42 lat na atak serca. Szokującą informację podała organizacja Bellator, w której Kimbo Slice walczył w ostatnim czasie. Wcześniej był między innymi zawodnikiem UFC.

Kevin Ferguson (prawdziwe imię i nazwisko) znany szerszej publiczności pod pseudonimem Kimbo Slice, swoją ostatnią walkę stoczył w lutym tego roku. Jego starcie z Dadą5000 zostało jednak orzeczone jako no-contest, ponieważ w organizmie Slice'a wykryto sterydy i podwyższony poziom testosteronu. W całej karierze stoczył osiem walk, a jego bilans to pięć zwycięstw i dwie porażki (plus ostatni NC). Ponownie do klatki Bellatora miał wejść w lipcu, by zmierzyć się z Jamesem Thompsonem.

Według policji Slice z nieznanych powodów został hospitalizowany w poniedziałek nieopodal swojego domu na Południowej Florydzie. Mimo natychmiastowej reanimacji w szpitalu, zawodnik zmarł. Jako oficjalną przyczynę zgonu podano atak serca. Policja wykluczyła, że do śmierci przyczyniły się osoby trzecie.

- Jesteśmy zszokowani i smutni z powodu nagłej śmierci Kimbo Slice'a - powiedział prezydent Bellatora Scott Coker. - Slice był ukochanym członkiem rodziny Bellatora - stwierdził Coker.

 

Slice ma w swoim dorobku także siedem pojedynków bokserskich, w których odniósł siedem zwycięstw. Swoją popularność zawdzięcza także walkom ulicznym.

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze