Mistrzowie w gruz(j)ach! Hiszpania przegrywa ostatni test przed Euro

Hiszpanie nie zdołali przebić się przez gruziński mur...

A my się martwimy remisem z Litwą... Na pożegnanie z własnymi kibicami Hiszpanie, mistrzowie Europy z 2008 i 2012 roku, przegrali w Getafe z Gruzją 0:1! Pierwszy mecz na Euro obrońcy tytułu zagrają 13 czerwca z Czechami.

Gruzja sprawiła ogromną sensację, a przy okazji przerwała serię 11 spotkań bez porażki podopiecznych Vicente del Bosque. Wynik to tym bardziej zdumiewający, że Hiszpanie nie zaczęli może w optymalnym składzie, ale trudno mówić o jedenastce z De Geą, Pique, Sergio Ramosem, Jordi Albą, Busquetsem, Fabregasem czy Thiago Alcantarą, że to słaba drużyna.

Oczywiście zawodnicy del Bosque stawarzali sobie wiele sytuacji, ale żadnej nie potrafili zamienić na bramkę. Najbliżej był chyba Thiago, który jeszcze w pierwszej połowie trafił w słupek. W drugiej połowie dogodnych okazji nie wykorzystali między innymi Jordi Alba, David Silva, Gerard Pique, a także - po dwa razy - Iniesta oraz Nolito.

Skuteczności nie zabrakło za to Gruzinom. Tornike Okriaszwili, pomocnik tureckiego Eskisehirsporu, zdobył jedyną bramkę meczu pięć minut przed końcem pierwszej połowy.

Obrońcy tytułu zagrają na Euro 2016 w grupie D z Chorwacją, Czechami i Turcją. Gruzja nie zakwalifikowała się do turnieju, przegrywając walkę o awans między innymi z Polską. Od marca tego roku drużynę Gruzji prowadzi słowacki trener Vladimir Weiss.

Hiszpania - Gruzja 0:1 (0:1)
Bramka: Okriaszwili 40.

Hiszpania:  De Gea - Juanfran (46. Bellerin), Pique, Ramos (46. San Jose), Jordi Alba - Busquets (75. Pedro), Thiago Alcantara (46. Koke), Fabregas (46. Iniesta) - Lucas Vazquez (60. David Silva), Aduriz, Nolito.

Gruzja: Rewiszwili (46. Kwaskwadze) - Lobzanidze, Kwerkwelia, Amisulaszwili, Nawalowski (84. Kobakidze) - Aburjania (78. Tsiskaridze), Kashia - Jighauri, Okriaszwili, Dwaliszwili (72. Chanturia) - Qazaiszwili (72. Kwilitaia).