UFC: Kowalkiewicz poznała rywalkę! Polka przed najtrudniejszym wyzwaniem w karierze

Sporty walki
UFC: Kowalkiewicz poznała rywalkę! Polka przed najtrudniejszym wyzwaniem w karierze
fot. YouTube

Rose Namajunas (5-2, 4 SUB) będzie rywalką niepokonanej Karoliny Kowalkiewicz (9-0, 1 KO, 2 SUB) na gali UFC 201 w Atlancie, która odbędzie się 30 lipca. Dla Polki to prawdopodobnie najtrudniejsze starcie w karierze.

Cel Kowalkiewicz jest jasny: walka z Joanną Jędrzejczyk (11-0, 4 KO, 1 SUB) o pas kategorii słomkowej w Polsce. Przed poprzednią walką z Heather Jo Clark (7-5, 2 KO, 3 SUB) powtarzała, że ma nadzieję, iż dzielą ją od tego dwa kroki. Teraz wydaje się to całkiem realne, gdyż jej przeciwniczką będzie bardzo wymagająca Rose Namajunas, która notuje serię trzech zwycięstw z rzędu. Pokonała kolejno Angelę Hill (5-2, 3 KO) - aktualną mistrzynię Invicty FC, Paige VanZant (6-2, 1 KO, 2 SUB) oraz Tecię Torres (7-1). Znana z dobrej gry parterowej zawodniczka z litewskimi korzeniami będzie prawdopodobnie najtrudniejszą rywalką w karierze Polki.

 

Kowalkiewicz ciągle pozostaje niepokonana w MMA. Dla UFC walczyła już dwa razy - w debiucie pokonała Randę Markos (5-3, 3 SUB), a niedawno na gali w Rotterdamie wypunktowała Heather Jo Clark (7-5, 2 KO, 3 SUB). Po ostatniej aktualizacji rankingu kategorii słomkowej, Polka - na skutek porażki Jessiki Penne (12-4, 2 KO, 7 SUB) w miniony weekend - awansowała na szóste miejsce. Namajunas jest z kolei trzecia, więc istnieje duże prawdopodobieństwo, iż zwyciężczyni zmierzy się w kolejnej walce z lepszą ze starcia Joanna Jędrzejczyk - Claudia Gadelha.

 

Gala UFC 201 odbędzie się 30 lipca w Atlancie. Głównym wydarzeniem będzie walka o pas kategorii półśredniej między Robbie'em Lawlerem (27-10, 20 KO, 1 SUB) a Tyronem Woodleyem (15-3, 5 KO, 5 SUB).

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze