Nie będzie przetargu na walkę Głowacki - Usyk. Starcie w Polsce coraz bliżej!

Sporty walki

Wszystko wskazuje na to, że walka Krzysztofa Głowackiego (26-0, 16 KO) z Oleksandrem Usykiem (9-0, 9 KO) odbędzie się w Polsce! Jeden z promotorów naszego mistrza WBO w kategorii cruiser poinformował, że przetarg na ten pojedynek został odwołany.

Co oznacza informacja Andrzeja Wasilewskiego? To, że obozy obu zawodników muszą wybrać miejsce, w którym dojdzie do tej walki. - Mam nadzieję, że będzie to w Polsce, bo jest taka możliwość - mówił Krzysztof Głowacki jeszcze w maju przed kamerami Polsatu Sport. Jak się okazuje jego życzenie może się spełnić.

"Przetarg, który miał się odbyć w czwartek w Nowym Yorku, na walkę Głowacki - Usyk skasowany" - napisał na Twitterze zadowolony Wasilewski. W ostatnich tygodniach on wraz z Piotrem Wernerem oraz Tomaszem Babilońskim mocno walczyli, by do mistrzowskiego starcia doszło właśnie w Polsce. Nie wiadomo jeszcze, gdzie miałoby się odbyć. Po raz ostatni do walki o pas mistrza świata w Polsce doszło w 2012 roku, kiedy Krzysztof Włodarczyk (51-3-1, 37 KO) pokonał Francisco Palaciosa (23-4, 14 KO).
 
Głowacki jest mistrzem WBO w kategorii cruiser od sierpnia 2015 roku, kiedy to znokautował Marco Hucka (39-3-1, 27 KO). Ma na koncie również jedną skuteczną obronę. W kwietniu tego roku pokonał jednogłośnie na punkty Steve'a Cunninghama (28-8-1, 13 KO).

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie