Zaledwie 19-letni Bukowiecki poprawił nieoficjalny rekord świata juniorów. Wcześniej jego rekord życiowy wynosił 21,01. - Bardzo lubię brać udział w zawodach. Mam bardzo napięty teraz grafik, właściwie startuję co trzeci dzień. Czułem się dzisiaj bardzo dobrze. Wszystkie ważne próby miałem powyżej 20 metrów, a to jest bardzo dobry rezultat. Wiem, że stać mnie jednak na jeszcze dalsze pchanie - powiedział po konkursie.

 

Zawodnik PKS Gwardii Szczytno bardzo długo prowadził w zawodach. Dopiero w piątym podejściu Kovacs uzyskał 21,51, a w ostatniej próbie poprawił jeszcze na 22,01. Dwukrotny mistrz olimpijski Majewski (AZS AWF Warszawa) najlepsze pchnięcie oddał w trzecim podejściu.

 

W Oslo siódmy w biegu na 400 m przez płotki był Patryk Dobek (SKLA Sopot) - 50,27. Zwyciężył Turek Yasmani Copello - 48,79. Z rywalizacji tyczkarzy odpadł już Robert Sobera (AZS AWF Wrocław), który nie zaliczył pierwszej wysokości - 5,40. Konkurs trwa, bierze w nim nadal udział brązowy medalista mistrzostw świata Pekin 2015 Paweł Wojciechowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL).