Diamentowa Liga w Oslo: Transmisja w Polsacie Sport Extra!

Inne
Diamentowa Liga w Oslo: Transmisja w Polsacie Sport Extra!
fot. Cyfrasport

W czwartkowym mityngu Diamentowej Ligi w Oslo bardzo ciekawie zapowiada się pojedynek kulomiotów - dwukrotnego mistrza olimpijskiego Tomasza Majewskiego (AZS AWF Warszawa) i Konrada Bukowieckiego (PKS Gwardia Szczytno). Ponadto wystąpi pięcioro Polaków. Transmisja z Diamentowej Ligi w Oslo o 20.00 w Polsacie Sport Extra!

Opuszczający powoli lekkoatletyczną scenę Majewski i 19-letni Bukowiecki w tym sezonie spotkali się już kilka razy. Ostatnio w Bydgoszczy górą był junior. Tym razem będą mieli okazję rywalizować także m.in. z Amerykanami Joe Kovacsem i Christianem Cantwellem.

 

„Joe jest jedynym zawodnikiem, który w tym roku pchnął 22 m, a jak z nim rozmawiałem w marcu na zgrupowaniu w Chula Vista zapowiadał, że szykuje się na rekord świata” – powiedział Bukowiecki, dla którego będzie to pierwszy start w najbardziej prestiżowym mityngu.

 

Dwóch Polaków wystąpi również w konkursie tyczkarzy - Robert Sobera (AZS AWF Wrocław) i brązowy medalista ostatnich MŚ Paweł Wojciechowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL). Rywalizować będą w doborowym towarzystwie; na liście startowej widnieją nazwiska rekordzisty globu Francuza Renauda Lavillenie oraz mistrza świata Kanadyjczyka Shawnacy Barbera.

 

W skoku wzwyż Kamila Lićwinko (Podlasie Białystok) będzie miała okazję zmierzyć się z Hiszpanką Ruth Beitią, Niemką Marie-Laurence Jungfleisch, czy 18-letnią Czeszką Michaelą Hrubą. Polka, brązowa medalistka halowych mistrzostw świata nie jest do końca zadowolona ze swojej formy.

 

„Początek sezonu pozostawia we mnie niedosyt, niedługo kolejne starty. Mam nadzieję, że się rozkręcę” – napisała na Facebooku.

 

Trenująca ze swoim mężem zawodniczka w tym sezonie legitymuje się wynikiem 1,93; jak mówiła jeszcze przed pierwszymi startami, celem jest nie tylko medal igrzysk, ale także regularne skakanie na poziomie dwóch metrów.

 

W biegu na 400 m przez płotki zaprezentuje się Patryk Dobek. Lekkoatleta SKLA Sopot miał bardzo dobry początek sezonu. W pierwszym mityng Diamentowej Ligi w Szanghaju, biegnąc na pierwszym, czyli najbardziej nieprzyjemnym torze, uzyskał czas 49,01. W Oslo będzie miał okazję ścigać się z mistrzem świata Kenijczykiem Nicholasem Bettem oraz wicemistrzem olimpijskim Amerykanem Kerronem Clementem.

 

Na zakończenie mityngu odbędą się biegi na milę; wśród kobiet będzie Sofia Ennaoui. Zawodniczka MKL Szczecin, która ma już minimum olimpijskie na dystansie 1500 m, powalczy m.in. z wicemistrzynią świata na 1500 m Kenijką Faith Kipyegon.

 

Transmisja z Diamentowej Ligi w Oslo o 20.00 w Polsacie Sport Extra! Komentują: Artur Partyka i Marek Plawgo.

IM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie