Euro 2016: Anglicy najdrożsi, Polacy w połowie stawki

Piłka nożna
Euro 2016: Anglicy najdrożsi, Polacy w połowie stawki
fot.PAP/EPA

Piłkarze reprezentacji Anglii są wyceniani na zawrotną kwotę 751 milionów euro. Podium uzupełnili gracze reprezentacji Francji oraz obrońcy tytułu Hiszpanie. Biało-czerwoni zajmują 11. miejsce w zestawieniu szwajcarskich specjalistów. Drużyna Adama Nawałki jest warta 186, 1 mln euro. Co, ciekawe cała ekipa naszego najbliższego rywala, Irlandii Północnej jest niżej wyceniana od Roberta Lewandowskiego.

Jak zwykle, ciekawą tematyką w ostatnim numerze zajęli się fachowcy z Międzynarodowego Centrum Badań Sportu (CIES). Jest to centrum, które działa przy Uniwersytecie Neuchatel w Szwajcarii, ale jest niezależna instytucja naukowa.

 

Komórka piłkarska tej instytucji, Obserwatorium Futbolu, opublikowała analizę dotyczącą wartości globalnej poszczególnych reprezentacji uczestniczących w Euro 2016. Wynika z niej, że wartość drużyny Didiera Deschampsa sięga blisko 700 milionów euro. Dokładnie 697 milionów. Numerem jeden w tym zestawieniu jest Anglia, której wartość szacuje się na 751 milionów euro. Reprezentacja Rumunii, która w inauguracyjnym meczu spotka się z Francja na Stade de France wyceniana jest na 51 milionów euro.

 

TF, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie