Fogiel o Euro 2016: To będzie najpiękniejszy turniej w historii

Piłka nożna
Fogiel o Euro 2016: To będzie najpiękniejszy turniej w historii
fot.Polsat Sport

To będzie najpiękniejsze i najciekawsze Euro w historii! Pół Europy zjawiło się we Francji, żeby stworzyć niesamowite piłkarskie widowisko. Wszystko jest zapięte na ostatni guzik. Od stadionów po transport wszystko jest gotowe. Spodziewam się piłkarskiego święta - wyznał w rozmowie z Polsatsport.pl Tadeusz Fogiel.

Tomasz Tomaszewski: W Paryżu w najlepsze czuć już atmosferę piłkarskiego święta. Jakie będą to mistrzostwa?

 

Tadeusz Fogiel: To będzie najpiękniejsze i najciekawsze Euro w historii! Pół Europy zjawiło się we Francji, żeby stworzyć niesamowite piłkarskie widowisko. Wszystko jest zapięte na ostatni guzik. Od stadionów po transport wszystko jest gotowe.

 

Jakbyś porównał dzisiejszą reprezentację Francji do tamtych zwycięskich zza czasów Platiniego z 1984 roku, czy „Trójkolorową” ekipę z ery Zidane’a z 2000 roku?

 

Drużyna z 1984 roku była niezwykle mocna. Mówiło się wówczas, że jest to Brazylia Europy. Michel Platini był u szczytu formy. Strzelał bramki jak na zawołanie. Tamto pokolenie sprawiło, że Francuzi pokochali piłkę nożną. Drużyna z Zidane’m w składzie także była niesamowita. Byli zdolni to wielkich wyczynów. Podobnie jest z obecną reprezentacją. Stać ich na sukces.

 

Zespół „Trójkolorowych” z 1984 roku zainspirował się polską reprezentacją z 1974 roku? Francuzi podziwiali naszych piłkarzy. Duet Lato - Szarmach szczególnie im imponował.

 

Francuskie media w 1974 roku były pod wielkim wrażeniem całej drużyny Kazimierza Górskiego. W największych magazynach, czy to L'Equipe, czy France Football francuscy dziennikarze pisały całe kolumny o naszych zawodnikach. Rzeczywiście poniekąd to nasi gracze zainspirowali młodych chłopaków z Francji.

Tomasz Tomaszewski, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze