Niemcy - Ukraina. Kowalenko: Nie odbierajcie nam szans przed meczem

Piłka nożna
Niemcy - Ukraina. Kowalenko: Nie odbierajcie nam szans przed meczem
fot. PAP

Piłkarz Szachtara Donieck Wiktor Kowalenko powiedział, że trudna sytuacja polityczna na Ukrainie będzie motywowała reprezentację tego kraju do osiągnięcia dobrego wyniku na mistrzostwach Europy we Francji. Ostatnim grupowym rywalem Ukrainy jest Polska.

W pierwszej kolejce w grupie C w niedzielę biało-czerwoni zagrają w Nicei z Irlandią Północną. Z kolei Ukraina zmierzy się w Lille z mistrzami świata – Niemcami.

 

„Oczywiście Niemcy są zdecydowanym faworytem naszej grupy. Jednak każdy ma szanse z nimi wygrać. Nie można nam odbierać szans jeszcze przed meczem. Przed rozpoczęciem rywalizacji nie można też oceniać, że kwestia drugiego miejsca w grupie rozstrzygnie się między Polską a Ukrainą. W tym momencie każda drużyna gra o jak najlepszy wynik i każdy chce wygrywać” - powiedział Kowalenko w rozmowie z PAP.

 

Ukraina zmierzy się z Polską w ostatnim spotkaniu w grupie C.

 

„Póki co nie analizowałem jeszcze gry polskiego zespołu. Jednak na tym etapie nie ma już słabych przeciwników. Każda drużyna potrafi grać w piłkę i chce wygrywać. Z polskich zawodników znam Roberta Lewandowskiego i Jakuba Błaszczykowskiego. Ostatnio poznałem też Grzegorza Krychowiaka, ponieważ w półfinale Ligi Europejskiej Szachtar rywalizował z Sevillą” – podkreślił Kowalenko.

 

20-letni pomocnik nie chciał składać deklaracji odnośnie celów ukraińskiej drużyny na Euro 2016.

 

„Mamy mocną grupę i będziemy starali się osiągnąć maksymalnie dobry wynik. W trakcie turnieju okaże się jaki to będzie wynik. Na pewno naszą największą siłą są dwaj skrzydłowi Jewhen Konoplianka i Andrij Jarmolenko” – ocenił Kowalenko.

 

Ze względu na trudną sytuację polityczną na Ukrainie, Szachtar Donieck swoje mecze w europejskich pucharach w roli gospodarza od dwóch lat rozgrywa we Lwowie.

 

„Każdy z nas zna i rozumie obecną sytuację w naszym kraju. Chcemy grać dla naszych rodaków, aby sprawić im radość wynikami na Euro we Francji” – zakończył Kowalenko.

 

Ukraina w niedzielę zagra w Lille z Niemcami, cztery dni później w Lyonie z Irlandią Północną, a 21 czerwca w ostatnim spotkaniu grupowym zmierzy się w Marsylii z Polską.

 

Ukraiński zespół swoją bazę na Euro 2016 we Francji ma w oddalonej o 30 km od Marsylii miejscowości Aix-en-Provence.

 

Transmisja meczu Niemcy - Ukraina 12 czerwca o godzinie 21.00 w Polsacie Sport 2.

IM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze