El. MŚ piłkarzy ręcznych. Szmal: teraz liczy się tylko Holandia

Piłka ręczna
El. MŚ piłkarzy ręcznych. Szmal: teraz liczy się tylko Holandia
fot. PAP

Polscy szczypiorniści w sobotę o godz. 20 w Katowicach zagrają z Holendrami w pierwszym meczu barażowym o awans do mistrzostw świata. "Tylko to spotkanie się teraz liczy. O igrzyskach na razie nie mówimy" – powiedział kapitan i bramkarz Polaków Sławomir Szmal.

Rewanż zostanie rozegrany 15 czerwca w Sittard. Zwycięzca dwumeczu awansuje do turnieju finałowego, który odbędzie się w dniach 11-29 stycznia 2017 roku we Francji.

 

Polska była losowana z pierwszego koszyka, dlatego mogła trafić na teoretycznie słabszego przeciwnika.

 

"Holendrów nie można lekceważyć. Mają w składzie 11–12 zawodników występujących na co dzień w klubach pierwszej i drugiej Bundesligi.

 

Dlatego musimy zagrać na sto procent, by potem w spokoju przygotowywać się do najważniejszej imprezy czterolecia, czyli igrzysk" – powiedział trener Polaków Tałant Dujszebajew i zaapelował do kibiców o doping przez całe 60 minut.

 

Selekcjoner dodał też, że poza Piotrem Chrapkowskim, który z powodu kontuzji musiał opuścić wcześniej zgrupowanie w Szczyrku, wszyscy jego podopieczni są gotowi do meczów z Holandią.

 

Dyrektor sportowy ZPRP Jerzy Eliasz podkreślił, że sobotni pojedynek będzie ostatnią okazją do zobaczenia biało-czerwonych w kraju przed występem w Rio de Janeiro.

 

"Okres jest trudny, bo zaczynają się piłkarskie mistrzostwa Europy, jest piękna pogoda. Jednak liczymy, że kibice wypełnią widownię Spodka. Z ostatnich informacji wynika, że powinno być 6–7, może 8 tysięcy widzów. To nie jest mecz towarzyski, to mecz o awans do MŚ" – przypomniał.

 

Wiceprezydent Katowic Waldemar Bojarun podkreślił, że hala była wypełniona podczas styczniowych mistrzostw Europy szczypiornistów, chociaż Polacy w Spodku nie grali.

 

"Emocje są gwarantowane. Od niedzieli będziemy się zajmowali futbolem, ale w sobotę liczy się tylko piłka ręczna" – powiedział.

Polacy przed wylotem na olimpiadę do Brazylii udadzą się jeszcze na towarzyskie mecze do Kataru.

 

"Ale na razie do igrzysk jest daleko. Holendrzy budują drużynę. Wiem, że chcą dołączyć do europejskiej czołówki, i wierzą w awans do MŚ tak samo, jak my" – powiedział Szmal.

 

Obrotowy Kamil Syprzak dodał: "Nie ma mowy o lekceważeniu rywala. Wiemy, że czeka nas ciężkie spotkanie".

 

Przygotowania w Szczyrku chwalił Andrzej Rojewski: "Mieliśmy tam bardzo dobre warunki do treningu, mogliśmy się jeszcze lepiej zgrać, popracować nad nową taktyką".

 

Kibice w Spodku będą mogli obejrzeć puchar, jaki zdobyli w maju piłkarze ręczni Vive Tauron Kielce wygrywając Ligę Mistrzów pod kierunkiem Dujszebajewa.

Pary barażowe:
 
 Szwecja - Bośnia i Hercegowina
 Czechy - Macedonia
 Polska - Holandia
 Rosja - Czarnogóra
 Serbia - Węgry
 Islandia - Portugalia
 Słowenia - Norwegia
 Białoruś - Łotwa
 Dania - Austria
 
kl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze