Euro 2016: Chcesz zabukować hotel w Nicei? Zapomnij!

Piłka nożna
Euro 2016: Chcesz zabukować hotel w Nicei? Zapomnij!
fot. PAP

W związku z rozpoczynającymi się we Francji piłkarskimi mistrzostwami Europy w Nicei bardzo trudno znaleźć wolne miejsca w hotelach. „Jeśli już to się uda, to tylko na pojedyncze dni, a ceny zaczynają się od 100 euro za dobę” – powiedziała Stephanie, mieszkanka Nicei.

W związku z Euro 2016 ceny w lokalach gastronomicznych i hotelach wzrosły o 15 procent. Zapewne wzrosły by znacznie bardziej gdyby nie regulacje rządowe, które zabroniły drastycznych podwyżek w trakcie ME.

 

„Gorący okres hotelowy trwa już od ponad dwóch tygodni, ponieważ 24 maja w Nicei był koncert zespołu Coldplay. Para ze Szwecji zarezerwowała u mnie pokój na to wydarzenie już w grudniu, bo już wtedy był problem ze znalezieniem miejsc w hotelach na ten okres za rozsądną cenę” – powiedziała Stephanie, która wynajmuje jeden pokój w swoim mieszkaniu.

 

Właśnie do takiej formy zakwaterowania zachęca mieszkańców miasta lokalna gazeta "Nice-Matin", podając jak należy się zalogować w jednym z portali wyszukujących miejsca noclegowe.

 

„Wynajęcie pokoju lub nawet mieszkania to w tym czasie najbardziej atrakcyjna forma noclegu. Turyści i kibice mogą nieco zaoszczędzić, a my mieszkańcy trochę zarobić. Oczywiście można znaleźć pojedyncze miejsca w hotelach. Ale zaczynają się od 100 euro za dobę” – podkreśliła Stephanie.

 

Wynajmuje ona pokój w mieszkaniu położonym poza centrum miasta. Znajduje się pomiędzy lotniskiem, a stadionem. Z jej mieszkania pieszo można dotrzeć na Allianz Arena w 40 minut. Z kolei do centrum Nicei jedzie się 20 minut autobusem. Wynajęcie u niej pokoju kosztuje 40 euro za dobę. W przypadku pobytu dłuższego niż trzy doby dolicza do całości rachunku 25 euro za sprzątanie.

 

W najbliższy weekend w Nicei spodziewani są przede wszystkim kibice reprezentacji Polski i Irlandii Północnej. W niedzielę bowiem te dwie drużyny zagrają pierwszy mecz w grupie C. Będzie to jednocześnie pierwszy pojedynek na Euro 2016 w Nicei.

 

Oprócz niedzielnej potyczki Polski z Irlandią Północną, w Nicei odbędą się takie mecze jak: Hiszpania – Turcja (grupa D), Szwecja – Belgia (grupa E) oraz jeden z meczów 1/8 finału.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie