Euro 2016: Nocne starcia brytyjskich kibiców z mieszkańcami Marsylii

Piłka nożna
Euro 2016: Nocne starcia brytyjskich kibiców z mieszkańcami Marsylii

Policja interweniowała w nocy w Marsylii przy starciach brytyjskich kibiców z lokalną społecznością, w których brało udział ok. 200 osób. Do incydentu doszło w jednym z miast-gospodarzy rozpoczynających się w piątkowy wieczór piłkarskich mistrzostw Europy we Francji.

Policja poinformowała, że w wyniku starć rannych zostało trzech kibiców, a lekkie obrażenia odniosło czterech funkcjonariuszy. Podano też, że w zdarzeniach brało udział ok. 100 Brytyjczyków i 50 mieszkańców Marsylii. Lokalne media podają z kolei, że uczestniczyło w nich ok. 200 osób, a policja musiała użyć gazu łzawiącego i granatów, by rozdzielić walczące grupy.

 

Do incydentów doszło przed pubami. Do bójek sprowokować miały m.in. przyśpiewki nawiązujące do terrorystycznego ataku, do którego doszło jesienią we Francji - "ISIS, gdzie jesteś?". Do aresztu trafił 24-letni Anglik i starszy o sześć lat Francuz. Ten drugi jest podejrzany o kradzież koszulki reprezentacji Anglii.

 

W sobotę w Marsylii angielscy piłkarze zainaugurują występ w ME meczem grupowym z Rosją. W piątkowy wieczór do miasta mają dotrzeć dodatkowe siły policyjne, które mają pomóc w zapewnieniu bezpieczeństwa podczas tego spotkania.

 

Euro 2016 rozpocznie się w piątkowy wieczór meczem Francja - Rumunia na Stade de France, obiekcie położonym w podparyskim w Saint-Denis.

 

W czwartek w stolicy Francji do późna trwał koncert w położonej w pobliżu wieży Eiffla Strefie Kibica. W imprezie wzięło udział kilkadziesiąt tysięcy osób. Nie odnotowano doniesień o poważnych incydentach.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze