Euro 2016: Kolejne starcia kibiców z policją w Marsylii

Piłka nożna
Euro 2016: Kolejne starcia kibiców z policją w Marsylii
fot. PAP

Piłkarscy kibice w Marsylii, którzy czekają na mecz grupy B mistrzostw Europy pomiędzy Anglią a Rosją, ponownie starli się z policją. Funkcjonariusze rozpylili gaz łzawiący - poinformowała agencja Associated Press. Do zamieszek doszło tam również w nocy.

Na razie nie ma informacji o rannych i zatrzymanych.

 

W nocy z czwartku na piątek policja interweniowała przy starciach brytyjskich kibiców z lokalną społecznością przed pubami. Brało w nich udział ok. 200 osób. Trzech kibiców zostało rannych, lekkie obrażenia odniosło też czterech funkcjonariuszy.

 

Do bójek sprowokować miały m.in. przyśpiewki nawiązujące do terrorystycznego ataku, do którego doszło jesienią we Francji - "ISIS, gdzie jesteś?". Do aresztu trafił 24-letni Anglik i starszy o sześć lat Francuz. Ten drugi jest podejrzany o kradzież koszulki reprezentacji Anglii.

 

W piątek Angielska Federacja Piłkarska (FA) wyraziła żal z powodu tych zajść i zaapelowała do swoich kibiców o zachowanie z szacunkiem.

 

Euro 2016 rozpocznie się w piątkowy wieczór meczem Francja - Rumunia na Stade de France, obiekcie położonym w podparyskim w Saint-Denis.

kl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze