Mecz otwarcia przed własną publicznością

 

"Niezależnie od meczu, musimy wziąć pod uwagę specyfikę meczu otwarcia i wszystko co jest z tym związane. Lepiej nie zawracać sobie tym głowy, a koncentrować wszystkie siły na boisku. Jest dużo chęci w moim zespole, determinacji, szczodrości, ale musimy mieć jasno w umysłach. To wcale nie znaczy ze trzeba banalizować to pierwsze spotkanie, ale im mniej otoczka meczu będzie miała wpływu na zawodników tym lepiej dla ich poczynań".

 

Motywacja

 

"Każdy zawodnik odczuwa to inaczej, nie można być spięty od początku, bo odbiera to sporo sił i energii. Trzeba wejść na boisko z zaufaniem do siebie, ale również z małą obawą. Na razie nic nie ugraliśmy, trzeba więc coś zdobyć  i to ma być nasza myślą przewodnią. Nie kalkulować, nie poddawać się presji, panować nad sobą. Dużo będzie zależeć też od Rumunii, jaką grę nam zaproponuje. Wszystko, co jest przed, nie powinno nam zawracać głowy".

 

Rumunia

 

"Dla Rumunów jak i dla nas cel jest ten sam: strzelić jak najszybciej bramkę. Od Rumunii spodziewam się tego co pokazała w ostatnich meczach. Nie będzie to na pewno zmasowana gra w obronie. Mimo, że są świetnie zorganizowani w tej strefie, postarają się grać wysoko, aby sprowokować u nas błędy. To zespół, który ma dobrze opanowaną sztukę nękania przeciwnika i umiejętność przeprowadzania szybkich kontr. Mają kilku świetnych technicznie, uzdolnionych zawodników i również bardzo szybkich, jak Stanciu, Stancu, Andone czy Popa. Ten zespół charakteryzuje  szybkość i przebojowość. Dobrze bronią, jako zespół są zdyscyplinowani, nie trzymają  się kurczowo własnego pola karnego. Wiedzą, co robić z piłką kiedy są w jej posiadaniu. Nie wybijają na oślep, na aut".

 

 

Styl gry

 

"Musimy być czujni, aby nie oddawać piłki przeciwnikowi. Trzeba z niej zrobić dobry użytek, ale to zależy również od przeciwnika, nie tylko od nas. Jeżeli będziemy częściej w posiadaniu piłki powinniśmy sprawiać trudności Rumunom. W przeciwnym wypadku, trzeba być skutecznym, jak przeciwko zespołom typu Hiszpania. To tempo meczu i scenariusz może nam dać częstsze posiadanie piłki. Ale to nie posiadanie piłki da nam zwycięstwo w tym meczu. Trzeba będzie zaryzykować grając prostopadle, nawet gdybyśmy mieli tracić piłki. Wtedy będziemy mieć większą zdolność przyspieszenia gry".

 

Transmisja meczu otwarcia Euro 2016 Francja - Rumunia od godziny 21.00 w Polsacie, Polsacie Sport i Polsacie Sport 2.