Francja - Rumunia. Świerczewski: Francuzi marzą o powtórzeniu sukcesów z 1998 i 2000 roku

Piłka nożna
Francja - Rumunia. Świerczewski: Francuzi marzą o powtórzeniu sukcesów z 1998 i 2000 roku
fot. Polsat Sport

- Oni wszyscy marzą, by powtórzyć sukces, który Francja osiągnęła w 1998 i 2000 roku, czyli mistrzostwo świata i Europy. Będą chcieli do tego nawiązać i kontynuować wspaniałą passę francuskiej piłki - powiedział były reprezentant Polski Piotr Świerczewski, który w przeszłości występował w AS Saint-Etienne, SC Bastia i Olympique Marsylia.

Sebastian Staszewski: Jakie jest nastawienie Francuzów do Euro 2016?

 

Piotr Świerczewski: Francuzi są nastawieni bardzo optymistycznie. Nie ukrywają, że chcą być faworytem i mają drużynę, która będzie walczyła o mistrzostwo Europy. Nazwiska ich piłkarzy są znane w całej Europie. Oni grają w Juventusie Turyn, Manchesterze United czy Paris Saint-Germain. Oni wszyscy marzą, by powtórzyć sukces, który Francja osiągnęła w 1998 i 2000 roku, czyli mistrzostwo świata i Europy. Będą chcieli do tego nawiązać i kontynuować wspaniałą passę francuskiej piłki.

 

Selekcjoner Didier Deschamps to jest lider, mentor, kapitan. Czy Francuzi widzą w nim kogoś takiego, jak Roger Lemerre, który poprowadził Francję do mistrzostwa Europy?

 

Chociaż Aime Jacquet i Roger Lemerre poprowadzili Francję do tytułów, to nieoficjalnie mówiło się, że drużynę prowadzą Laurent Blanc i Didier Deschamps. Deschamps ma mocną osobowość. Z tymi zawodnikami, których ma, jest w stanie osiągnąć sukces. Nie ukrywam, że moim faworytem również jest Francja.

 

Musimy bacznie obserwować Francję, bo być może spotkamy się w kolejnej fazie Euro 2016.

 

Nie chciałbym się spotkać z Francuzami, ponieważ jest to bardzo mocna drużyna. Jeśli do tego dojdzie, to niech wygra lepszy. Piłka nożna nie takie rzeczy widziała. Polacy nie są na straconej pozycji Chociaż nie chciałbym, żeby mecz Polska - Francja rozegrał się tak szybko. Wolałbym, że Polacy i Francuzi spotkali się w finale.

 

Cała rozmowa z Piotrem Świerczewskim w załączonym materiale wideo.

Sebastian Staszewski z Lyonu, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze