Rajdowe MŚ: Neuville liderem po drugim dniu na Sardynii

Moto
Rajdowe MŚ: Neuville liderem po drugim dniu na Sardynii
fot. PAP

Belg Thierry Neuville (Hyundai I20 WRC) prowadzi po drugim dniu w rozgrywanym na Sardynii Rajdzie Włoch, szóstej rundzie samochodowych mistrzostw świata. W tym roku nie startuje żadna polska załoga.

Drugi jest Fin Jari-Matti Latvala (VW Polo WRC) ze stratą 11,1 s, a trzeci Francuz Sebastien Ogier (VW Polo WRC) - 40,3 s, który triumfował w trzech poprzednich edycjach. Pięć z ośmiu piątkowych odcinków specjalnych wygrał Belg.

 

"Myślę, że wszyscy są szczęśliwi widząc nas na czele. Mam nadzieję, że jutro utrzymamy rytm, zapowiada się walka. W tym roku i pod koniec ubiegłego mieliśmy wiele problemów, ciężko pracowaliśmy i zasłużyliśmy na to, aby prowadzić" - powiedział Neuville, który na Sardynii znalazł się w drugim zespole swojego teamu.

 

W tym roku na Sardynii nie jedzie żadna polska załoga. Początkowo na liście startowej byli Hubert Ptaszek i Maciek Szczepaniak, ale ostatecznie zrezygnowali. Powodem była kontuzja kręgosłupa Szczepaniaka, jakiej pilot doznał podczas poprzedniej imprezy - Rajdu Portugalii.

 

Trasa rajdu, który zakończy się w niedzielę, ma 1290 km, w tym 324 km podzielone na 19 szutrowych odcinków specjalnych. Baza znajduje się w Alghero. W sobotę kierowcy pokonają dobrze znaną, najdłuższą próbę - liczący 44,2 km odcinek Monte Lerno ze słynną i widowiskową "Hopa Micky'ego".

 

Po pięciu rundach liderem klasyfikacji mistrzostw świata jest Ogier z dorobkiem 114 pkt. Drugi jest Norweg Andreas Mikkelsen (VW Polo WRC) - 67 pkt, a trzeci jego rodak Mads Oestberg (Ford Fiesta WRC) - 58 pkt.

 

W programie tegorocznych mistrzostw globu jest 14 imprez. Siódmą rundą będzie Rajd Polski, który zostanie rozegrany na szutrowych trasach w rejonie Mikołajek na początku lipca.

kl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze