Sto procent Francji, czyli ceremonia otwarcia Euro 2016!

Piłka nożna
Sto procent Francji, czyli ceremonia otwarcia Euro 2016!
fot. PAP
fot. Robin Bairner, Twitter

To była kosmiczna ceremonia otwarcia! Jak w tytule - sto procent Francji. Ale czy przebiła tę polską sprzed czterech lat? Można dyskutować. Całe wydarzenie, które uświetnili David Guetta i Zara Larsson, obejrzysz w załączonym materiale wideo.

Na około 20 minut przed meczem Francja - Rumunia, na murawie Stade de France pojawiło się zielone płótno, przypominające wykwintny francuski ogród. Na jego środku ustawiono karuzelę. Show mógł się rozpocząć. W jego pierwszej części, tzw. artystycznej, wzięło udział 600 tancerzy i akrobatów z 60 różnych krajów świata. Karuzela zaczęła się kręcić, artyści zaczęli tańczyć kankana. Radosnym pląsom nie było końca.

 

 

W czwartek 9 czerwca David Guetta zagrał koncert na otwarcie paryskiej strefy kibica. Towarzyszyła mu Zara Larsson. Dziś artyści musieli szybko pozbierać siły, bo czekało ich jeszcze większe wyzwanie - ceremonia otwarcia Euro 2016. Ceremonia, na której nie zabrakło oficjalnego hymnu imprezy - This One's For You, wspólnego dzieła Guetty i Larsson. Wcześniej francuski didżej zaprezentował nam krótki mix utworów m.in. Akona, Rihanny i Black Eyed Peas.

 


Ceremonię, którą nazwano "Bienvenue en France", czyli "Witamy we Francji", zwieńczyło pojawienie się na murawie wysokiej na kilkanaście metrów tekturowej Wieży Eiffla.

 

 
Naprawdę, warto było tę ceremonię obejrzeć. To była właśnie taka Francja, jaką ją sobie wyobrażamy.

RH, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze