Wasilewski na dłużej w Leicester City

Piłka nożna
Wasilewski na dłużej w Leicester City
fot. PAP

Marcin Wasilewski pozostanie w Leicester City jeszcze przez przynajmniej rok. W piątek 36-letni obrońca podpisał nowy, roczny kontrakt z mistrzem Anglii.

W sezonie 2015/2016 Wasilewski zagrał tylko w 4 meczach w Premier League, ale włodarze klubu z King Power Stadium uważają go za ważnego gracza i silny punkt drużyny.

Wydawało się, że "Lisy" nie zdecydują się na przedłużenie wygasającego 30 czerwca kontraktu reprezentanta Polski, ale rola "Wasyla" została doceeniona. Polski piłkarz był ważnym człowiekiem jesli chodzi o budowanie atmosfery w szatni i szybko zyskał sympatie kolegów z drużyny, sztabu szkoleniowego i kibiców.

Dla Wasilewskiego to wspaniała okazja, aby ponownie zagrać w Lidze Mistrzów. Leicester jako mistrz Anglii zagwarantował sobie udział w tych elitarnych rozgrywkach.

Wasilewski piłkarzem Leicester jest od 2013 roku. Wywalczył z tą drużyną awans do Premier League, a następnie pomógł w utrzymaniu. W ostatnim sezonie został mistrzem Anglii i według Claudio Ranierego drużyna go potrzebuje.

kl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze