WGP: Wygrana Polek po tie-breaku z Argentynkami

cyfrasport.pl

Reprezentacja Polski pokonała Argentynę 3:2 (25:23, 24:26, 25:15, 23:25, 15:10) w turnieju drugiej dywizji World Grand Prix rozgrywanego we Włocławku.

Pierwszy set to istna huśtawka dyspozycji ze strony obu zespołów. Na początku rozgrywki Argentynki prowadziły już 4-9. Polki rzuciły się w pogoń. Skutecznie atakowała Berenika Tomsia i biało-czerwone po drugiej przerwie technicznej prowadziły 16-12. Tym razem za odrabianie strat wzięły się podopieczne Guilhermo Orduna, które wyrównały stan rywalizacji 18-18. Wyrównaną końcówkę seta Polki rozstrzygnęły na swoja korzyść wygrywając do 23.

Początek kolejnego seta nie zapowiadał porażki podopiecznych Jacka Nawrockiego. Polki grały konsekwentnie i pewnie w odbiorze co skutkowało prowadzeniem 7-2. Przeciwniczki odrabiały straty, ale to nasze zawodniczki kontrolowały przebieg meczu zachowując przewagę 2, 3 punktów. Argentynki przy pomocy Josefiny Fernandez i skutecznej gry blokiem odrobiły straty wyrównując 17-17. Rywalki pierwszy raz na prowadzenie wyszły dopiero w samej końcówce seta. Ostatecznie wygrały całą partię 24-26.

Przegrana na własne życzenie w 2 secie zmotywowała biało-czerwone do lepszej gry. W trzeciej odsłonie Polki kontrolowały mecz grając konsekwentnie w przyjęciu. Wykorzystywały także nadażające się okazje do zdobycia punktów. Świetnie funkcjonowała także zagrywka o czym świadczy 5 asów serwisowych. Skuteczna gra spowodowała pewne zwycięstwo podopiecznych Jacka Nawrockiego 25-15.

Do czwartego seta podchodziliśmy optymistycznie, co tylko podrażniło Argentynki. Od początku seta w ich zespole dobrze funkcjonowała zagrywka oraz blok. W konsekwencji w połowie partii prowadziły z Polkami siedmioma punktami 7-14. Biało-czerwone po raz kolejny zabrały się za odrabianie strat. Dobrą zmianę dała Emilia Mucha, a najskuteczniejsza z Polek Berenika Tomsia była gwarantem punktów wykorzystując swoje okazje. Po drugiej stronie siatki skutecznie punktowała Emilce Sosa i Josefina Fernandez. Argentynki utrzymywały bezpieczną przewagę 3 punktów. Co prawda Polki wyrównały na 23-23 ale końcówka należała do naszych rywalek. Ostatecznie przegrywamy seta do 23 co oznaczało tie-break.

W nim na początku utrudnialiśmy życie groźnymi zagrywkami, ale nie potrafiliśmy wykorzystać błędów przeciwniczek. Argentynki nasze pomyłki wykorzystywały bezlitośnie co skutkowało przewagą 3-6. Moment dekoncentracji rywalek i gra zaczęła sie od nowa od stanu 6-6. As serwisowy Kąkolewskiej po przerwie technicznej i skuteczne ataki Tomsi pozwoliły nieznacznie odskoczyć Polkom. Argentynki zaczęły się gubić i popełniały proste błędy, tym samym ofiarując nam darmowe punkty. Ostatecznie szczęśliwie pokonujemy rywalki w tie-breaku 15-10.