Rosja wyrwała Anglii zwycięstwo! Bieriezucki dał remis w doliczonym czasie

Padł pierwszy remis podczas Euro 2016! Rosja w niewiarygodnych okolicznościach wyrwała Anglii zwycięstwo. W Marsylii to "Synowie Albionu" prowadzili po kapitalnym golu Erica Diera z rzutu wolnego, ale w doliczonym czasie gry Rosjanie zdołali wyrównać. Zbawcą "Sbornej" został jej kapitan - Wasilij Berezutski. Doświadczony stoper umieścił piłkę w angielskiej bramce strzałem głową.

Synowie Albionu kontrolowali przebieg gry w pierwszej połowie, dłużej utrzymując się przy piłce. Od początku spotkania grali kombinacyjnie, często wykorzystując bocznych obrońców. Efektownym dryblingiem w narożniku boiska popisał sie 20-letni zawodnik Tottenhamu Dele Alli, po którym Wayne Rooney oddał groźny strzał. Jednak Igor Akinfiejew pewnie wypiąstkował strzał Anglika. Wiele kontrowersji wywołała osoba Harry'ego Kane'a. Mierzący 188 cm wzrostu król strzelców Premier League notorycznie wykonywał rzuty rożne. W konsekwencji podopieczni Roya Hodgsona w polu karnym tracili dobrze grającego głową piłkarza.

Rosjanie druga połowę zaczęli nieco odważniej i pewniej. Ataki starał się napędzać duet Aleksandr Kokorin - Oleg Szatow. W 48. minucie pierwszy z nich odebrał piłkę i rozpoczął groźną akcję. Niestety zagranie w pole karne z prawego skrzydła nie znalazło adresata. Gdy nie szło z gry, to obie drużyny zaczęły być groźne ze stałych fragmentów. Wayne Rooney próbował strzelić z rzutu wolnego, a najbliższy strzelenia bramki dla Rosjan był... Eric Dier. Zawodnik Tottenhamu odbił głową piłkę po rzucie rożnym, ale na szczęście dla Joe Harta ta przeszła nad poprzeczką. Bramkarz Manchesteru City najwięcej pracy miał w 63. minucie, gdy z 20 metrów uderzał Fiodor Smołow. Piłka po strzale zawodnika Kransodaru minęła jednak prawy słupek. Anglicy groźnie odpowiedzieli kilka minut później. Dośrodkowanie Danny'ego Rose'a Rosjanie wybili przed pole karne, gdzie czyhał już Rooney. Ten huknął jak z armaty, ale piłkę odbił bramkarz rywali, która trafiła po interwencji w poprzeczkę.

Przy tej sytuacji Anglikom zabrakło szczęścia, ale w 72. tuż przed polem karnym faulował Szczennikow. Do rzutu wolnego podbiegł Dier i mocnym strzałem pokonał Akinfiejewa. Bramkarz CSKA Moskwa przy całej sytuacji nie był bez winy, źle ustawiając się w bramce. Od tego momentu podopieczni Hodgsona kontrolowali przebieg spotkania. Rosjanie nie byli w stanie realnie zagrozić bramce Harta, którego wspierali dobrze dysponowani tego dnia defensorzy. Zbawienie przyszło w doliczonym czasie gry. Wtedy to dośrodkowanie z lewej strony wykorzystał Wasilij Berezutski. Tym samym kapitan zapewnił swojej druzynie szczęśliwy remis. Był to drugi celny strzał Rosji w tym meczu.

Pierwszym liderem w grupie B została Walia, która wcześniej pokonała Słowację 2:1. W środę Rosja zagra ze Słowacją, a dzień później Anglia z Walią.

Anglia - Rosja 1:1 (0:0)

Bramki: Dier 73 - W. Bierezucki 90+2

Anglia: Joe Hart - Danny Rose, Chris Smalling, Gary Cahill, Kyle Walker - Raheem Sterling (87' James Milner), Eric Dier, Wayne Rooney (77' Jack Wilshere), Dele Alli, Adam Lallana - Harry Kane

Rosja: Igor Akinfiejew - Igor Smolnikow, Wasilij Bierezucki, Siergiej Ignaszewicz, Georgij Szczennikow - Roman Neustaedter (80' Denis Głuszakow), Aleksandr Gołowin (77' Roman Szirokow), Aleksandr Kokorin, Fiodor Smołow (85' Paweł Mamajew), Oleg Szatow - Artiom Dziuba

Żółte kartki: Cahill - Szczennikow

Sędzia: Nicola Rizzoli (Włochy) Widzów 60 000