Polska - Irlandia Północna. Nawałka: Wierzę w ten zespół

Piłka nożna
Polska - Irlandia Północna. Nawałka: Wierzę w ten zespół
fot PAP

Jestem spokojny, ponieważ wierzę w zawodników, wierzę w ten zespół - powiedział selekcjoner Adam Nawałka w rozmowie z Polsatsport.pl. W niedzielę jego drużyna rozpocznie Euro 2016 meczem z Irlandią Północną.

Marcin Feddek: Czy mozna powiedzieć, że mecz z Irlandią Północną to będzie chwila prawdy po Pańskiej trzyletniej współpracy z reprezentacją?

Adam Nawałka: Faktycznie, to już trzy lata pracy, ale najważniejszy jest ostatni okres przygotowań przed samym turniejem. Nasze założenia zrealizowaliśmy w stu procentach i uważam, że dobrze przygotowaliśmy sie do EURO 2016. Fakt, były pewne trudności, ale mieliśmy przygotowane warianty na takie sytuacje i z wszystkim sobie poradziliśmy. Życie pisze różne scenariusze, dlatego też wprowadziliśmy kilka nowych rozwiązań.

 

Jak na dzień przed pierwszym meczem fazy grupowej jest Pan bardzo spokojny.

Oczywiście jestem spokojny, ponieważ wierzę w zawodników, wierzę w ten zespół. Drużyna przygotowywała się niezwykle długo do tego spotkania. Zebraliśmy bardzo duży bagaż doswiadczeń podczas meczów eliminacyjnych i towarzyskich, który teraz wykorzystamy.

Czy jest szansa, że Kamil Grosicki zagra w spotkaniu z Irlandią Północną?

Kamil weźmie udział w oficjalnym treningu przedmeczowym i dopiero po nim podejmiemy ostateczną decyzję.

Czemu Panu życzyć przed jutrzejszym meczem?

Przede wszystkim spokoju. Także tego, aby wszystko układało sie zgodnie z planem. Spokojnie podchodzimy do tego spotkania. Oczywiście są emocje, ale pozytywne.

Marcin Feddek, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze