Brytyjskie media: Lewandowski zatrzymany!

Piłka nożna
Brytyjskie media: Lewandowski zatrzymany!
fot. Cyfrasport

Brytyjskie media podkreślają absolutną dominację polskich piłkarzy w niedzielnym meczu mistrzostw Europy we Francji z Irlandią Północną (1:0). Jednak jak zauważono, podopiecznym trenera Michaela O'Neilla udało się skutecznie zatrzymać Roberta Lewandowskiego.

"Drużyna O'Neilla była uparta, odporna i dobrze zorganizowana, ale o ile udało jej się powstrzymać Lewandowskiego, to zabójcze wykończenie Milika postawiło ją w trudniejszej sytuacji przed meczami z Ukrainą i Niemcami" - napisał "Belfast Telegraph", zwracając szczególną uwagę na brak dobrych sytuacji strzeleckich po stronie Irlandii Północnej.

 

 

Gazeta podkreśliła również głośne wsparcie irlandzkich kibiców, których "nawiązana ostatniej nocy przyjaźń z Polakami była szczególnie widoczna, kiedy rywale klaskali po irlandzkim hymnie".

 

"Polska może nie była w stanie podwyższyć wyniku na drodze do swojego pierwszego zwycięstwa w fazie grupowej mistrzostw, ale była zbyt silnym zespołem dla Irlandii Północnej, powracającej po latach na międzynarodową scenę" - napisał dziennik, podkreślając, że wielu bohaterów ostatniego występu na mistrzostwach świata - w Meksyku w 1986 roku - było na trybunach w Nicei.

 

Przebieg meczu skomentowali również pracujący dla BBC byli piłkarze reprezentacji Anglii Gary Lineker i Rio Ferdinand. "Czuję, że Kapustki się jeszcze naoglądamy w nadchodzących latach. Smakowicie utalentowany 19-latek" - napisał Lineker.

 

 

"Kapustka - 19-letni, bardzo inteligentny, ułożony, wyszkolony zawodnik, imponujące" - wtórował mu Ferdinand.

 

Z kolei "Guardian" pochwalił występ "błyszczącego" Bartosza Kapustki i "wyróżniającego się" Grzegorza Krychowiaka, podkreślając, że zespół Irlandii Północnej miał dużo szczęścia, a Polakom brakowało skuteczności. Zwrócono jednak uwagę, że Irlandczycy mieli poważną szansę na wyrównanie, ale Steven Davis nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Wojciechem Szczęsnym.

 

 

"Gdyby Irlandia Północna pokazała nieco więcej zadziorności z ostatniego kwadransa, mogłaby sprawić Polakom więcej kłopotów, ale nadmiernie defensywne ustawienie i trema przytłoczyły nieco drużynę, która przyjechała tu bez porażki od 12 meczów. O'Neill ma o czym myśleć przed czwartkowym meczem z Ukrainą w Lyonie" - napisał z kolei brytyjski "The Telegraph"

 

Dziennik "Daily Mail" zwrócił uwagę, że irlandzkiej obronie "udało się całkowicie uciszyć Lewandowskiego, ale to stworzyło tylko więcej przestrzeni dla Milika", którego - wraz z Krychowiakiem - uznał za najlepszego zawodnika na boisku.

 

To pierwsze zwycięstwo biało-czerwonych w siódmym w historii spotkaniu w tej imprezie. W 2008 i 2012 roku zanotowali łącznie trzy remisy i trzy porażki.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze