EURO 2016: Rosja i Anglia mogą zostać zdyskwalifikowane!

Piłka nożna
EURO 2016: Rosja i Anglia mogą zostać zdyskwalifikowane!
fot. PAP

Jak donoszą zagraniczne media po wczorajszych zamieszkach UEFA wystosowała oficjalne ostrzeżenie w kierunku reprezentacji Rosji oraz Anglii. Jeśli dojdzie do dalszych incydentów obie drużyny mogą zostać nawet wykluczone z dalszej rywalizacji!

Pomiędzy kibicami reprezentacji Rosji oraz Anglii jeszcze przed meczem dochodziło do zamieszek na ulicach Marsylii. Ciąg dalszy wydarzeń miał również swoje miejsce podczas meczu grupy B. Rosjanie zaatakowali kibiców z Wysp Brytyjskich, a starcia zostały zarejestrowane przez kamery.

W niedzielę UEFA ogłosiła, że rozpoczęła dyscyplinarne postępowanie wobec Rosyjskiego Związku Piłki Nożnej. Powodem są nie tylko kibicowskie bójki, ale również wykrzykiwanie rasistowskich przyśpiewek oraz odpalanie rac w trakcie spotkania.

 

Pod koniec zakończonego wynikiem 1:1 pojedynku grupa rosyjskich fanów przedarła się do sektorów, w których znajdowali się kibice drużyny przeciwnej i ich zaatakowała. Ci zaczęli przeskakiwać przez ogrodzenie, by uciec. Po ostatnim gwizdku starcia przeniosły się na ulice i trwały kilka godzin. Jak poinformowała policja, 31 osób zostało rannych i trafiło do szpitala. W przypadku jednego z Anglików stwierdzono zagrożenie życia.

Oficjalne oświadczenie UEFA:

"UEFA wyraża kompletny sprzeciw wobec brutalnych zajść, które miały miejsce w centrum Marsylii oraz jego dalszego ciągu, do którego doszło pod koniec meczu na Stade Velodrome. Takie zachowania są całkowicie nie do zaakceptowania i nie ma miejsca na takie incydenty w futbolu.

Postępowanie dyscyplinarne zostało wszczęte przeciwko Rosyjskiemu Związkowi Piłki Nożnej (RFU). Decyzja w sprawie sankcji zostanie podjęta w ciągu najbliższych dni, kiedy zostaną przygotowane oficjalne oświadczenia oraz dowody.

UEFA wdroży również środki naprawcze w celu wzmocnienia ochrony na stadionach i segregacji kibiców na trybunach."

W ostatnich godzinach zagraniczne media podają nawet informacje o możliwości wykluczenia obu reprezentacji z rywalizacji podczas EURO 2016!

 


mt, Polsat Sport, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze