Euro 2016: Wyspa Reunion chce Payeta na prezydenta!

Piłka nożna
Euro 2016: Wyspa Reunion chce Payeta na prezydenta!
fot. PAP/EPA

Mieszkańcy położonej na Oceanie Indyjskim wyspy Reunion, z której pochodzi Dimitri Payet - bohater meczu otwarcia mistrzostw Europy - nadal żyją jego piątkowym występem i są z niego dumni. Lokalna prasa widzi we francuskim piłkarzu idealnego kandydata na prezydenta.

"Trójkolorowi" w piątkowy wieczór wygrali na Stade de France z Rumunią 2:1. Autorem bramki na wagę zwycięstwa w 89. minucie był właśnie Payet, który oddał efektowny strzał sprzed linii pola karnego w samo "okienko". Przy pierwszym golu dla gospodarzy zaliczył zaś asystę. To właśnie na 29-letni pomocniku West Ham United skupiła się po spotkaniu uwaga mediów z różnych krajów. Dwa dni po meczu zachwycają się nim nadal rodacy z oddalonej o ponad 9 000 kilometrów od Paryża wyspy Reunion.

"Payet na prezydenta" - można przeczytać apel na pierwszej stronie gazety "Le Quotidien". W podobnym tonie pochwały wyraża dziennik "Le Journal", który nadał zawodnikowi miano bohatera narodowego.

Cytowany jest także Harris Maillot, który był trenerem Payeta, gdy ten jako dziecko zaczynał przygodę z futbolem w klubie AS Saint-Philippe. "Nasz mały chłopiec jest na dobrej drodze, by wspiąć się na szczyt. Jesteśmy z niego bardzo dumni" - podkreślił szkoleniowiec.

RH, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze