Matka Xhaka kibicowała obydwu synom

Piłka nożna
Matka Xhaka kibicowała obydwu synom
fot.PAP/EPA

Matka piłkarzy Xhaka - Taulanta, który reprezentował barwy Albanii i Granita występującego dla Szwajcarii, kibicowała obydwu synom w specjalnej koszulce. Na bluzce podzielonej na pół widniało tylko nazwisko oraz flagi zespołów walczących w meczu gr. A mistrzostw Europy.

Szwajcaria pokonała Albanię 1:0. Bracia urodzili się w Bazylei - Taulant w 1991, a Granit w 1992 r. - To było coś nadzwyczajnego dla naszej rodziny, że synowie zagrali przeciwko sobie w innych reprezentacjach. Kibicowałam obydwu. Myślę, że to była nieco dziwaczna sytuacja - powiedziała matka piłkarzy, pochodząca z Kosowa Albanka.

 

Po raz pierwszy w historii ME w przeciwnych drużynach grali braci. Wcześniej doszło już jednak do takiej sytuacji w MŚ. W Brazylii w 2014 r. przeciwnikami w meczu grupowym byli reprezentant Niemiec Jerome Boateng i Prince Boateng występujący w drużynie narodowej Ghany. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

 

Myślę, że obydwaj graliśmy jak profesjonaliści i daliśmy maksimum dla naszych reprezentacji. Nikt nie może nam niczego zarzuci - powiedział 23-letni Granit Xhaka, który w drużynie Szwajcarii występuje od 2011 r. i rozegrał 44 mecze, w których strzelił sześć bramek.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze