Polska - Irlandia Północna: Krychowiak zawodnikiem meczu według UEFA!

Piłka nożna
Polska - Irlandia Północna: Krychowiak zawodnikiem meczu według UEFA!
fot. PAP

Grzegorz Krychowiak został wybrany przez UEFA zawodnikiem meczu Polska - Irlandia Północna. Środkowy pomocnik reprezentacji Polski dzielił i rządził w środku pola, a do tego umiejętnie przerywał w zarodku akcje Irlandczyków z Północy.

Jeszcze kilka tygodni przed Euro 2016 polscy kibice drżeli o zdrowie Krychowiaka, który w spotkaniu finałowym Ligi Europy grał z kontuzją i nie mógł w pełni przygotować się do turnieju we Francji. Pomocnik Sevilli wrócił do treningów dopiero na początku czerwca, ale przymusowa przerwa nie wpłynęła na jego świetną dyspozycję. Z Irlandią Pólnocną zagrał niczym profesor.

Krychowiak przebiegł w całym meczu ponad 10 km, będąc jednym z najbardziej aktywnych Polaków na boisku. Miał 94 udane podania, a przez niego przechodziła większość ofensywnych akcji biało-czerwonych. Jak zwykle zagrał bardzo pewnie w destrukcji, kilka razy odbierając piłkę w bardzo ważnych momentach. Doceniła to UEFA, która wybrała go na zawodnika meczu. Krycha otrzymał także liczne gratulacje ze świata futbolu.

 

 

A nagrodę Krychowiakowi wręczył... Louis Saha!

 

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie