Co słychać w reprezentacji Polski?

 

Robert Lewandowski, Grzegorz Krychowiak i Kamil Glik muszą zrobić wszystko, żeby wygrać. Tym bardziej, że Irlandia Północna wydaje się być najsłabszym rywalem w grupie C. Chociaż ostatnie mecze towarzyskie to porażka z Holandią 1:2 i remis z Litwą 0:0, to wszyscy wierzą, że w niedzielę Orły Nawałki zaprezentują się o niebo lepiej. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że w Nicei na boisku zabraknie Kamila Grosickiego. Skrzydłowy Stade Rennes leczy kontuzję stawu skokowego i decyzja o jego ewentualnym występie ma zapaść w ostatniej chwili.

 

Co słychać w reprezentacji Irlandii Północnej?

 

Dla Irlandii Północnej to będzie historyczny, pierwszy mecz na mistrzostwach Europy. Jeszcze kilka lat temu ten zespół był losowany z najniższych koszyków, ale w ostatnich kwalifikacjach spisał się znakomicie. Pierwsze miejsce w grupie eliminacyjnej wzbudziło w Europie podziw, nawet biorąc pod uwagę fakt, że rywale nie byli najmocniejsi (Rumunia, Węgry, Finlandia, Grecja i Wyspy Owcze). W ostatnich dniach nasi rywale żyli problemami Kyle’a Lafferty’ego. Najskuteczniejszy gracz Irlandii Północnej w eliminacjach Euro 2016 zmagał się z urazem stawu skokowego. Lekarze postawili go jednak na nogi i powinien zagrać w niedzielę w Nicei.

 

Co mówi historia?

 

Polska i Irlandia Północna grały do tej pory dziewięciokrotnie. Na dzień dzisiejszy, lepszy bilans mają nasi rywale. Trzy zwycięstwa Polski, dwa remisy, cztery zwycięstwa Irlandii Północnej – tak wygląda dotychczasowa historia spotkań. Bramki? Tutaj akurat remis 13:13. Biało-czerwoni po raz ostatni grali z Irlandią Północną 5 września 2009 roku. Na Stadionie Śląskim padł remis 1:1. Dla nas trafił Aaron Hughes, strzelając samobója. Dla rywali… Lafferty.

 

Przewidywane składy na mecz Polska – Irlandia Północna…

 

Polska: Wojciech Szczęsny - Łukasz Piszczek, Kamil Glik, Michał Pazdan, Artur Jędrzejczyk - Jakub Błaszczykowski, Grzegorz Krychowiak, Krzysztof Mączyński, Bartosz Kapustka - Arkadiusz Milik, Robert Lewandowski

 

Irlandia Północna: Michael McGovern - Craig Cathart, Jonny Evans, Gareth McAuley - Paddy McNair, Steven Davis, Oliver Norwood, Chris Baird, Shane Ferguson - Jamie Ward - Kyle Lafferty

 

Powiedzieli…

 

Przygotowania do tego meczu były bardzo intensywne. Począwszy od meczów eliminacyjnych nasza drużyna się kształtowała i awansowaliśmy w dobrym stylu. Drużyna cały czas się rozwija i wykazuje progres. Dlatego z dużymi nadziejami przystępujemy do tego spotkania. Niedzielny mecz traktujemy bardzo poważnie. Jestem przekonany, że wszyscy piłkarze będą przygotowani pod względem fizycznym, mentalnym i taktycznym – powiedział selekcjoner Adam Nawałka.

 

Najważniejsze jest to, by pokazać swoje umiejętności i nie przejść obok tego spotkania. Mamy odpowiednie doświadczenie jak grać z Wyspiarzami, bo już w grupie mieliśmy Szkotów i Irlandczyków, więc na pewno wykorzystamy to w niedzielnym spotkaniu – stwierdził Grzegorz Krychowiak. 

 

Transmisja meczu Polska - Irlandia Północna w Polsacie, Polsacie Sport i Polsacie Sport 2! Początek naszego studia w Polsacie Sport o 15:00. Pierwszy gwizdek sędziego zabrzmi o godzinie 18:00. Mecz komentują Mateusz Borek i Tomasz Hajto.