Rajdowe MŚ: Neuville najlepszy na Sardynii

Moto

Belg Thierry Neuville (Hyundai I20 WRC) wygrał Rajd Włoch orgaznizowany na Sardynii. Była to szósta runda samochodowych mistrzostw świata. Na podium uplasowali się również kierowcy Volkswagena - Fin Jari-Matti Latvala i broniący tytułu Francuz Sebastien Ogier. Polacy nie startowali.

Ostatni dzień, w którym uczestnicy mieli do pokonania 40 km odcinków specjalnych, nie przyniósł większych zmian. Czołówka unikała podejmowania ryzyka, chcąc przede wszystkim zapewnić sobie punkty do klasyfikacji generalnej. Prowadzenie w cyklu utrzymał Ogier, który triumfował w trzech poprzednich edycjach rajdu na Sardynii i zmierza po czwarty z rzędu tytuł mistrza świata.

Dobra postawa Neuville'a była niemałym zaskoczeniem. Belg, który został ostatnio przesunięty do drugiego zespołu koreańskiego teamu, dysponuje samochodem model 2015, podczas gdy inni kierowcy tej ekipy mają nowe i20 WRC przygotowane na tegoroczny sezon.

W klasyfikacji generalnej Belg jest siódmy. Na drugą pozycję awansował Hiszpan Dani Sordo, ale jego strata do Ogiera jest ogromna.

W programie tegorocznych mistrzostw globu jest 14 imprez. Siódmą rundą będzie Rajd Polski, który zostanie rozegrany na początku lipca na szutrowych trasach w rejonie Mikołajek.