WT: Wygrana Luceny i Dalhaussera w Hamburgu

Amerykanie Nicholas Lucena i Philip Dalhausser wygrali turniej siatkarzy plażowych World Tour Major w Hamburgu. W finale pokonali byłych mistrzów świata Holendrów Alexandra Brouwera i Roberta Meeuwsena 2:0 (29:27, 21:12).

Na trzecim miejscu uplasowali się Rosjanie Konstantin Siemienow i Wiaczesław Krasilnikow.

Dwie polskie pary - Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel oraz Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz - odpadły w 1/8 finału. Z kolei Maciej Kosiak i Maciej Rudol nie zdołali przebrnąć przez eliminacje.

W sobotę rozegrano finał kobiet, w którym Niemki Laura Ludwig i Kira Walkenhorst pokonały Brazylijki Agathę i Barbarę 2:1 (21:19, 19:21, 15:12). Trzecie miejsce zajęły Larissa i Talita, również z Brazylii. Polki nie startowały.

Kolejnymi zawodami cyklu WT będzie turniej Grand Slam w Olsztynie, który odbędzie się w przyszłym tygodniu.