Ibrahimovic z asystą, jednak Szwecja tylko z remisem w starciu z Irlandią

W pierwszym meczu grupy E Irlandia zremisowała ze Szwecją 1:1 (0:0). Gole padały w drugiej połowie. W 47. minucie dla Irlandii trafił Wes Hoolahan. Drugą bramkę zdobył również Irlandczyk, jednak do własnej bramki. Niefortunnym strzelcem okazał się Ciaran Clark.

Początek spotkania toczył się w dość dobrym tempie. Drobną przewagę osiągnęli Szwedzi, którzy starali się kierować piłki na ich największą gwiazdę, Zlatana Ibrahimovicia. Obrona Irlandii skutecznie jednak neutralizowała byłą gwiazdę Paris Saint Germain. Pierwszą groźną sytuację mieli natomiast Irlandczycy. Strzał Jeffa Hendricka w dziewiątej minucie trafił jednak prosto w ręce Andreasa Isakssona. Dwie minuty później zagrożenie pod bramką Darrena Randolpha stworzył Marcus Berg, który nie opanował piłki w polu karnym.

Po kwadransie gry swój rytm złapali Wyspiarze. Zagrożenie stwarzali przede wszystkim wrzutkami w pole karne. Jedna z nich narobiła dużo szumu pod bramką Isakssona. W 17. minucie po rzucie rożnym piłkę głową zgrał Ciaran Clark, ale John O'Shea minął się z piłką. Od tego momentu gra skupiła się w środku pola, a dobrych sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo. Bardzo dobrze spisywały się formacje defensywne zarówno Martina O'Neilla, jak i Erika Hamrena. Trochę senną atmosferę rozgonił Robbie Brady w 29. minucie. Piłka po strzale z 18 metrów poszybowała minimalnie ponad poprzeczką.

Sytuacja Brady'ego rozochociła Irlandczyków. Już trzy minuty bliżej szczęścia był Hendrick. Trafił jednak w poprzeczkę. Gra Irlandczyków może i nie była najbardziej wyszukana, ale za to skuteczna. Rozgrywanie z pominięciem drugiej linii spowodowało, że Szwedzi zostali zepchnięci do defensywy. Przeciwnikom reprezentacji Polski brakowało jedynie skuteczności i udokumentowania swojej przewagi. W międzyczasie strzał oddał Ibrahimović, ale jego uderzenie zostanie zapamiętane jedynie przez statystyków. Pierwsza połowa zakończyła się urazem Mikaela Lustiga. Szwed musiał opuścić boisko.

Druga połowa zaczęła się od kolejnego strzału Hendricka. Dobrą interwencją popisał się Isaksson. Jednak co się odwlecze, to nie uciecze. Już minutę później na skraj pola karnego przedostał się Seamus Coleman. Dośrodkował on do Wesa Hoolahana, który świetnym strzałem z powietrza trafił do bramki Szwedów. Podopieczni Erika Hamrena szybko wzięli się w garść. Już minutę po stracie gola mieli znakomitą sytuację. Dośrodkowanie z rzutu rożnego przeciął Ciaran Clark. Golowi samobójczemu zapobiegł Randolph, który wybił piłkę pod nogi Emila Forsberga. Zawodnik RB Lipsk jednak fatalnie spudłował.

Od tego momentu Irlandczycy zostali zepchnięci do defensywy. W 59. minucie po podaniu Martina Olssona uderzał Ibrahimović, który minimalnie chybił. Akcja Zlatana zakończyła ciekawy okres gry, która ponownie rozgrywała się głównie w środku boiska. Szwedzi próbowali przejąć inicjatywę, ale Irlandczycy skutecznie im w tym przeszkadzali. W 71. minucie uśpiony lider pozwolił na rozegranie akcji, po której Ibrahimović dośrodkował na pole bramkowe. Niefortunne wybicie głową Clarka spowodowało pierwszą bramkę samobójczą na Euro 2016.

Wyrównujący gol podrażnił drużynę Martina O'Neilla. Kilkadziesiąt sekund później swój czwarty strzał w meczu oddał Hendrick i po raz kolejny dobrze interweniował Isaksson. Dwanaście minut przed końcem na boisku pojawiła się największa gwiazda drużyny Irlandii, Robbie Keane, który zmienił strzelca bramki Hoolahana. Wbrew pozorom wejście kolejnego napastnika nie wzmocniło siły rażenia jego zespołu. Coraz śmielej atakowali Szwedzi, poszukujący zwycięskiej bramki. Brakowało jednak strzałów, dlatego spotkanie zakończyło się remisem.

Irlandia - Szwecja 1:1 (0:0)

Strzelcy: Wes Hoolahan 48 - Ciaran Clark (sam.) 71

Irlandia: Darren Randolph - Seamus Coleman, John O'Shea, Ciaran Clark, Robbie Brady - James McCarthy (85. Aiden McGeady), Glenn Whelan, Jeff Hendrick - Wes Hoolahan (78. Robbie Keane) - Jonathan Walters (64. James McClean), Shane Long

Szwecja: Andreas Isaksson - Mikael Lustig (45. Erik Johannson), Victor Lindelöf, Andreas Granqvist, Martin Olsson - Sebastian Larsson, Oscar Lewicki (86. Albin Ekdal), Kim Källström, Emil Forsberg - Marcus Berg (59. John Guidetti), Zlatan Ibrahimovic

Żółte kartki: McCarthy, Whelan (Irlandia), Lindelof (Szwecja)

Sędzia: Milorad Mazic (Serbia)

Drugi mecz w tej grupie pomiędzy Belgią i Włochami rozpocznie się o godzinie 21:00. Transmisja w Polsacie Sport 2.

17:45

Witamy w relacji na żywo z pierwszego meczu grupy E Irlandia - Szwecja.

17:46

Składy na mecz Irlandia - Szwecja:

Irlandia: Randolph - Coleman, O'Shea, Clark, Brady - McCarthy, Whelan, Hendrick - Hoolahan - Walters, Long.

Szwecja: Isaksson, Lustig, Granqvist, Olsson, Forsberg, Larsson, Källström, Lindelöf, Lewicki, Berg, Ibrahimovic.

17:56

Czas na hymny obu państw.

19:07

48' Irlandia - Szewcja 1:0

GOOOOOOOL! Piękne trafienie Wesleya Hoolahana. Zasłużone prowadzenie Irlandii.

18:08

Irlandia - Szwecja 0:0

Zaczynamy!

18:07

Rzut wolny dla Irlandii. Sebastian Larsson faulował.

18:07

Obie ekipy odważnie rozpoczęły. To zwiastuje duże emocje.

18:07

Próbka umiejętności Zlatana Ibrahimovicia, który powoli się rozkręca.

18:06

Szwedzi w natarciu!

18:11

Co za szansa Irlandczyków! Sytuacyjna piłka na szesnastym metrze padła łupem Jeffa Hendricka, który huknął z półwoleja! Isaksson wyciągnął się jak długi i sparował piłkę na rzut rożny. Najlepsza dotychczas sytuacja tego spotkania!

18:12

Randolph ratuje skórę Irlandii, bowiem sam na sam z bramkarzem przy dobrym przyjęciu mógł stanąć Marcus Berg. Szwed jednak nie zdołał wystarczająco opanować piłki na klatkę piersiową i został uprzedzony przez Wyspiarza.

18:15

Zagrożenie Irlandczyków płynie z lewej flanki, gdzie szaleje Robbie Brady. Jego dośrodkowanie zostało zablokowane, jednak dało rzut rożny Zielonym.

18:16

Głupia strata Kima Kallstroma kończy się faulem na Waltersie. Czyżby powoli rysowała się tutaj przewaga Wyspiarzy?

18:18

Ciaran Clark do Johna O'Shea i mogło, powinno być 1:0 dla Irlandii! Akcja obrońców po kolejnym kornerze, a były zawodnik Manchesteru United nie trafił do pustej bramki. Najlepsza dotychczas sytuacja dla Irlandii!

18:21

Irlandczycy starają się iść za ciosem po sytuacji Johna O'Shea.

18:22

Rzut wolny dla Szwedów, ale Ibrahimović trafił w mur, a dokładnie w jednego ze swoich kolegów.

18:24

Sytuacja dla reprezentacji Trzech Koron, ale Randolph pewnie wyłapał dośrodkowanie.

18:26

Szwedzi w ataku pozycyjnym, ale sędzia odgwizdał spalonego.

18:28

Szwedzi starają się szybciej grać piłką. I słusznie, bo momentami brakuje tempa.

18:30

Irlandczycy byli bliscy gola! Brady oddał ładny strzał z dystansu, ale piłka minimalnie nad poprzeczką bramki Issaksona.

18:32

Ostra walka Marcusa Berga z Glennem Whelanem w środku pola.

18:34

Irlandia coraz bliżej gola! Tym razem na przeszkodzie stanęła poprzeczka po strzale Hendricka. To już trzecie poważne ostrzeżenie dla Szwecji.

18:36

Bardzo dobry moment w grze Irlandii. Od dłuższego czasu przewaga należy do Martina O'Neilla.

18:38

Rzut rożny dla Szwecji. Może teraz będzie groźnie pod irlandzką bramką?

18:40

Kallstrom wygrał pojedynek główkowy, po którym futbolówka trafiła do Ibrahimovicia. Jednak kapitan Trzech Koron wysoko nad poprzeczką.

18:42

Nie klei się gra Szwedom. Zlatan Ibrahimovic musi wspierać swoich kolegów w defensywie. Dośrodkowanie Irlandczyków mogło trafić do Longa, który był na dobrej pozycji strzeleckiej.

18:44

Kontrę Szwedów zatrzymał faulem James McCarthy, ale kosztem żółtej kartki.

18:45

Kontuzja eliminuje z gry gracza Celticu Glasgow Mikela Lustiga. W jego miejsce wszedł Erik Johansson.

18:48

Koniec pierwszej połowy! Szwedzi praktycznie nie zagrozili bramce Irlandii. Z kolei ich rywale często nie pokoili Andreasa Isakssona i trzykrotnie byli bliscy gola.

18:50

A w przerwie zapraszamy na nasze konto na Instagramie: [KLIK]

00:50

Szwedzi są bez argumentów. Ich największa gwiazda Zlatan Ibrahimovic nie ma wsparcia.

19:50

Irlandia - Szwecja 1:0

19:50

Szwedzi robią co mogą, żeby błyskawicznie wyrównać! Jednak szczęście po stronie Irlandii.

19:50

Kolejna akcja Irlandii w ofensywie. Wyspiarze ewidentnie nie zamierzają bronić wyniku. Szukają kolejnej bramki.

19:49

Ibra w pojedynek walczył z irlandzkimi obrońcami, ale szwedzki gwiazdor został powstrzymany.

19:49

Zlatan próbuje natchnąć swoich kolegów do lepszej gry, ale póki co Szwedzi przeciętnie prezentują się na tle ekipy O\'Neilla.

19:49

Schodzi Berg, a w jego miejsce Guidetti.

19:49

Ależ okazja dla Szwedów! Ibra minimalnie obok bramki.

00:51

Irlandzcy kibice mają powody do zadowolenia.

19:49

Szwedzi nie rezygnują! Po raz kolejny dośrodkowanie ze skrzydła, ale Zlatanowi Ibrahimoviciowi zabrakło niewiele, żeby oddać strzał.

00:52

W taki sposób Hoolahana pokonał Isakssona.

00:52

Zlatan robi co może, ale póki co nie ma efektu w postaci wyrównania. Czasu coraz mniej...

19:28

A w tej sytuacji reprezentacja Trzech Koron była najbliżej gola.

19:49

Irlandia - Szwecja 1:1

GOOOOOOOL! Stało się! Szwedzi dopięli swego! Ibrahimović dośrodkował w pole karne, a Randolpha pokonał własny obrońca Clark.

19:48

Irlandia bardzo podrażniona stratą gola. Wyspiarze rzucili się do ataku. Kwadrans gry do końca, a to zwiastuje jeszcze większe emocje.

19:47

Boisko opuścił strzelec gola Wesley Hoolahan, a w jego miejsce irlandzka legenda Robbie Keane.

00:51

A w taki sposób padł gola wyrównujący. Szwedzcy kibice w końcu mają powody do radości.

19:46

Kolejna okazji Szwedów, którzy wyraźnie złapali wiatr w żagle po wyrównującym golu. Jednak tym razem piłka minęła prawy słupek bramki rywali.

19:47

Nieporozumienie w szwedzkiej defensywie, ale bez konsekwencji.

19:46

Oscar Lewicki opuszcza plac gry. W jego miejsce doświadczony Albin Ekdal.

19:47

Wyspiarze nie odpuszczają. Wejście Keana podziało na nich mobilizująco.

19:51

Ataki Irlandii są powstrzymywane przez Szwedów.

19:52

Irlandia - Szewcja 1:1

Koniec meczu! Upłynęła właśnie trzecia minuta dolicznego czasu gry. Dziękujemy za śledzenie naszej relacji na żywo. Zapraszamy o 21:00 na mecz Belgia - Włochy.