Jarmołenko dla Polsatsport.pl: Znajdziemy sposób na Lewandowskiego

Piłka nożna
Jarmołenko dla Polsatsport.pl: Znajdziemy sposób na Lewandowskiego
fot. PAP

Wszyscy wiemy, że Robert Lewandowski to znakomity napastnik, jeden z najlepszych w Europie. Wierzę jednak, że nasi obrońcy będą na tyle dobrze go kryć, że nie strzeli nam bramki - powiedział w rozmowie z Polsatsport.pl lider reprezentacji Ukrainy Andrij Jarmolenko.

Na przedmeczowej konferencji prasowej trenera Mychajło Fomenki zapytałem selekcjonera, czy znalazł już sposób na zatrzymanie Roberta Lewandowskiego. Kiedy Fomenko tłumaczył, że o meczu z Polską jeszcze nie myśli, Andrij Jarmolenko, lider reprezentacji Ukrainy, gwiazda Dynama Kijów, odchylił się na fotelu tak, aby trener tego go nie widział, i ze śmiechem, gestem dłoni odpowiedział na pytanie: „wyciąć go!”. Po przegranym meczu z Niemcami Jarmolenko nie był już w tak dobrym nastroju. Odmówił rozmowy wszystkim ukraińskim dziennikarzom, zatrzymując się wyłącznie przy naszej kamerze. - Muszę wyjaśnić dokładnie, jak zatrzymać Roberta – stwierdził z uśmiechem.

Sebastian Staszewski: Z Niemcami zagrał Pan dobrze, nawet bardzo dobrze, ale meczu nie wygraliście…

Andrij Jarmolenko: Uważam, że Niemcy zasłużyli na zwycięstwo. W pierwszej połowie na pewno pokazaliśmy dobrą grę, po przerwie było trochę gorzej. Nic się jednak nie stało. Przed nami dwa mecze i damy w nich wszystko z siebie.

Na zakończenie fazy grupowej zagracie z Polską. Co sądzi Pan o naszej reprezentacji? Jaki to może być mecz?

Przede wszystkim myślimy o najbliższym spotkaniu. A przed nami Irlandia Północna. Dopiero potem skupimy się na Polsce. To jednak dobra drużyna. Do tego meczu musimy podejść dobrze przygotowani.

Na koniec proszę wyjaśnić, jak zatrzymać Roberta Lewandowskiego? Na konferencji prasowej pokazał Pan to wyraźnie…

To był oczywiście żart. Wszyscy wiemy, że Lewandowski to znakomity napastnik, jeden z najlepszych w Europie. Wierzę jednak, że nasi obrońcy będą na tyle dobrze go kryć, że nie strzeli nam bramki.

Sebastian Staszewski z Lille, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze