Po meczu grupy C mistrzostw Europy Niemcy - Ukraina (2:0) powiedzieli:

 

Joachim Loew (selekcjoner reprezentacji Niemiec): "Po pierwszej połowie nie byłem zadowolony. Traciliśmy za dużo piłek. Nasza gra po zmianie stron znacznie się poprawiła i już Ukraińcom było znacznie trudniej stworzyć klarowne sytuacje. Bardzo podobało mi się, że wykorzystywaliśmy wszystkie okazje do kontry i ostatecznie jedna z nich dała nam bramkę. Musieliśmy sobie jednak poradzić także w kilku bardzo trudnych sytuacjach. Właściwie byłem zaskoczony, jak zobaczyłem Schweinsteigera w ataku, bo wszedł na murawę, by uspokoić trochę grę w środkowej części".

 

Mychajło Fomenko (selekcjoner reprezentacji Ukrainy): "Niemcy są jak maszyna, naszpikowana znakomitymi piłkarzami. Naszym zadaniem było odciąć Niemców od oddawania strzałów na bramkę, ale nie byliśmy w stanie tego zrobić. Musimy jednak zapomnieć o tym, co się dzisiaj stało i jak najszybciej skupić na kolejnym meczu. Fizycznie i mentalnie jesteśmy w dobrej formie. Doskonale wiedzieliśmy, że spotkanie przeciwko mistrzom świata nie będzie należało do najłatwiejszych. Najważniejsze w tej chwili jest skupienie się na odniesieniu zwycięstwa w kolejnych dwóch meczach".

 

Shkodran Mustafi (obrońca reprezentacji Niemiec, strzelec gola): "Jestem bardzo szczęśliwy, iż udało mi się zdobyć gola. Bardzo ważne dla nas było, by wygraną wejść w turniej. Dodatkowym atutem jest, że nie straciliśmy żadnej bramki i w końcowym rozrachunku może to mieć spore znaczenie. To był ofensywny mecz. Było wiele sytuacji i okazji do zdobycia goli z obu stron, a właśnie tego chcieliśmy uniknąć".

 

Bastian Schweinsteiger (pomocnik reprezentacji Niemiec, strzelec gola): "Czuję się bardzo dobrze, a po kontuzji nie ma już śladu. Przyznaję jednak, że po paru sprintach brakowało mi tchu. To niesamowite, że ten mecz ułożył się dla mnie w taki sposób. Czy można sobie to lepiej wymarzyć? W tej chwili jednak wiem, że nie jestem w stanie wytrzymać 90 czy 120 minut na wysokim poziomie, ale mam nadzieję, że będę coraz więcej grać".

 

Manuel Neuer (bramkarz reprezentacji Niemiec): "Cieszymy się, ale to był szczególnie ważny mecz dla +Bastiego+. Świetne spotkanie rozegrał Mustafi. To bardzo dobrze, że mamy tak świetnego zawodnika na pozycji stopera. Dopuściliśmy do trochę zbyt wielu stałych fragmentów gry i na to trzeba bardzo uważać, nie może się to więcej zdarzyć. Wydaje mi się, że drzemie w nas jeszcze spory potencjał i nie pokazaliśmy wszystkiego. Mam nadzieję, że już w meczu z Polakami zaprezentujemy lepszy futbol"