Euro 2016: Federer liczy, że Szwajcarzy będą w półfinale

Piłka nożna
Euro 2016: Federer liczy, że Szwajcarzy będą w półfinale
fot. PAP/EPA

Jeden z najlepszych w historii tenisistów Szwajcar Roger Federer jest dużym fanem piłki nożnej i śledzi tyle meczów trwającego we Francji Euro, ile to tylko możliwe. "Mam nadzieję, że piłkarze mojej reprezentacji myślą przynajmniej o półfinale" - powiedział.

Federer, który powoli wraca do siebie po kontuzji i przygotowuje się do wielkoszlemowego Wimbledonu, w przerwach między zajęciami ogląda piłkarskie mecze i mocno trzyma kciuki za rodaków.

"Wydaje mi się, że celem minimalnym powinien być awans do 1/8 finału. Nie należy jednak marzyć o tak małych rzeczach. Każdy sportowiec powinien stawiać sobie wysokie cele, bo inaczej nie odniesie sukcesu. Dlatego właśnie mam nadzieję, że piłkarze myślą już o półfinale" - powiedział.

Szwajcarzy turniej we Francji rozpoczęli od zwycięstwa 1:0 nad Albanią. Jeszcze nigdy w historii nie zdołali awansować do fazy pucharowej. W grupie A zmierzą się jeszcze z gospodarzami i Rumunami.

"Każdy kolejny mecz musi być lepszy. Tak jak w zawodach tenisowych. Im dalej w las, tym lepiej trzeba grać. Ale i przeciwnicy najczęściej są na wyższym poziomie, dlatego samemu także lepiej się gra" - zaznaczył 17-krotny zwycięzca Wielkich Szlemów.

Federer przebywa teraz w niemieckim Halle.

JP, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze