Euro 2016: Rosjanie znowu atakują! (WIDEO)

Piłka nożna
Euro 2016: Rosjanie znowu atakują! (WIDEO)
fot. PAP

Według ”Daily Mail” rosyjscy kibice znowu dali o sobie znać. Jak donosi brytyjski dziennik grupa pseudofanów ”Sbornej” zaatakowała przebywających w Lille sympatyków Anglii i Walii. Zatrzymano dwóch Rosjan.

W ostatnich dniach bardzo głośno o fanach z Rosji. W sobotę przed i po meczu Anglia – Rosja kibice obu reprezentacji starli się na ulicach Marsylii. Rannych zostało ponad 30 osób. Policja użyła gazów łzawiących i armatek wodnych.

 

Komisja Dyscyplinarna Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA) podjęła decyzję o dyskwalifikacji reprezentacji Rosji uczestniczącej w mistrzostwach Europy, zawieszając jednocześnie wykonanie kary do czasu ewentualnego powtórzenia się chuligańskich zajść na stadionie. Na dodatek ukarała Piłkarską Federację Rosji grzywną wynoszącą 150 tysięcy euro.

 

Teraz sytuacja się powtórzyła. Rosjanie zaatakowali walijskich i angielskich kibiców w jednej z restauracji w Lille. W walkach używano krzesełek oraz innych przedmiotów, a policja aresztowała dwóch kibiców z Rosji. Nie wiadomo jak UEFA zareaguje na ten incydent.

 

 

IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze