EURO 2016: Sensacyjne zwycięstwo Węgrów nad Austriakami!

Niespodzianka w spotkaniu Austrii i Węgier! Madziarzy po golu Adama Szalai'a pokonali Austrię 1:0. "Derby cesarstwa" otworzyły rywalizację w grupie F podczas EURO 2016.

Austriacy rozpoczęli mecz od mocnego uderzenia. Już w 32 sekundzie David Alaba uderzył w słupek bramki strzeżonej przez Gabora Kiraly'ego. To mogła być najszybciej zdobyta bramka w historii mistrzostw Europy. Alaba próbował także w 10. minucie pokonać bramkarza rywali, jednak Kiraly był na posterunku. Ponownie znakomitą interwencją zawodnik Szombathelyi Haladas popisał się w 35. minucie po niewygodnym strzale z woleja Zlatko Junuzovicia. Już pięć minut później świetnej akcji Marko Arnautovicia nie wykorzystał Martin Harnik.

Węgrzy nie potrafili wyregulować swoich celowników. Starali się grać kombinacyjnie, ale nie potrafili realnie zagrozić bramce strzeżonej przez Roberta Almera. W końcówce pierwszej połowy świetną okazję miał Balazs Dzudzsak, ale i on uderzał obok bramki. W rezultacie do przerwy remis 0:0

W drugiej połowie obraz nie ulegał znacznej zmianie. Dużo walki w środku pola, ostrych wejść i niewiele groźnych sytuacji strzeleckich. W 55. minucie o strzał z dystansu pokusił się Dzudzsak, ale jego uderzenie świetnie wybornił Almer.

Widowisko rozkręciło się 8 minut później. Dwójkową akcję Laszlo Kleinheisler - Adam Szalai wykończył ten drugi i Madziarzy mogli cieszyć się z pierwszej bramki podczas EURO 2016. Austriacy od razu rzucili się do ataku. Strzelili nawet bramkę, ale wcześniej w polu karnym rywala faulował Dragović. Sędzia nie miał wątpliwości i ukarał Austriaka drugą żółtą kartką. W konsekwencji Dragović osłabił swoją reprezentację.

Od tego momentu zarówno jedni jak i drudzy dążyli do strzelenia bramki. Do gry pokazywał się Alaba, po przeciwnej stronie szałał Dzudzsak. W końcówce meczu zabójczą kontrę wyprowadzili Węgrzy i Zoltan Stieber pięknym lobem pokonał Almera. Ostatecznie w "derbach cesarstwa" Madziarzy pokonali Austriaków 0:2.

Austria - Węgry: 0:2

Bramki: Adam Szalai '62, Zoltan Stieber '87

Austria: Robert Almer - Florian Klein, Aleksandar Dragović, Martin Hinteregger, Christian Fuchs (C) - Martin Harnik ('79 Alessandro Schopf), Julian Baumgartlinger, David Alaba, Marko Arnautović - Zlatko Junuzović ('59 Marcel Sabitzer), Marc Janko ('65 Rubin Okotie)

Węgry: Gabor Kiraly - Attila Fiola, Richárd Guzmics, Adam Lang, Tamas Kadar - Krisztián Németh ('89 Adam Pinter), Ádám Nagy, László Kleinheisler ('79 Zoltan Stieber), Balázs Dzsudzsák (C) - Ádám Szalai ('69 Tamas Priskin)

Czerwona kartka: Dragović

Żółta kartka: Nemeth

Relacja na żywo z meczu Austria - Węgry na Polsatsport.pl.