Wawrzyniak: Z Niemcami wygrałem, zremisowałem i... nie pozwoliłem nam wygrać

Jakub Wawrzyniak przed meczem Polska – Niemcy mówi o swoich wspomnieniach z meczów z naszymi zachodnimi sąsiadami. - Miałem przyjemność grać trzech meczach przeciwko nim – raz wygraliśmy, raz przegraliśmy, a raz nie pozwoliłem, żebyśmy wygrali - powiedział piłkarz Lechii Gdańsk.

Wawrzyniak liczy na sprawienie kolejnej sensacji w meczu z Niemcami oraz na występ od pierwszej minuty.

- Miałem przyjemność grać w tym pierwszym, historycznym zwcyięstwei przeciwko drużynie z Niemiec. Grałem w trzech meczach przeciwko nim – raz wygraliśmy, raz zremisowaliśmy, a raz nie pozwoliłem, żebyśmy wygrali. Chciałbym zagrać po raz czwarty i po raz kolejny zapisać się w historii pokonując Niemców” - mówił reprezentant.

Wawrzyniak jak dotąd trzykrotnie grał przeciwko reprezentacji Niemiec. Pierwszy, najbardziej pechowy dla niego występ miał miejsce 6 września 2011 roku. Wtedy Polacy wygrywali do 94. minuty 2:1. Wówczas ”Wawrzyn” poślizgnął się w polu karnym, a Niemcy doprowadzili do wyrównania. Następnie rozegrał cały mecz w 2014 roku. Wynik był bezbramkowy. Potem przyszedł jednak pamiętny mecz na Stadionie Narodowym w eliminacjach do Euro 2016. Lewy obrońca rozegrał 84 minuty. Polska wygrała 2:0.

Transmisja meczu Polska - Niemcy w czwartek w Polsacie, Polsacie Sport i Polsacie Sport 2! Początek spotkania od 21.00.