Wilder poznał kolejnego rywala. W lipcu zmierzy się z Arreolą!

Sporty walki
Wilder poznał kolejnego rywala. W lipcu zmierzy się z Arreolą!

Deontay Wilder (36-0, 35 KO) już wie, z kim stoczy kolejny pojedynek. Mistrz świata federacji WBC w wadze ciężkiej zmierzy się z Chrisem Arreolą (36-4-1, 31 KO). Do starcia dojdzie 16 lipca w Birmingham w stanie Alabama.

Wilder ostatnią walkę stoczył 16 stycznia, pokonując przez nokaut Artura Szpilkę (20-2, 15 KO). W maju Amerykanin miał zmierzyć się z Aleksandrem Powietkinem, jednak pojedynek w ostatniej chwili odwołano. U Rosjanina wykryto meldonium podczas jednej z kontroli antydopingowych.

 

- To dla mnie najdłuższy okres poza ringiem i nie mogę się doczekać powrotu, by kontynuować moją drogę ku bezdyskusyjnemu mistrzostwu - powiedział "Bronze Bomber".

 

- Szacunek dla Arreoli, że chce wyjść ze mną między liny. Wszyscy jednak wiemy, kto jest prawdziwym mistrzem. Bardzo ciężko trenowałem i teraz wyżyję się na Arreoli! - dodał.

 

- Jestem wdzięczy Deontayowi za szansę. On dowiódł swojej wartości, sięgając po mistrzowski pas i broniąc go trzy razy. Jestem podekscytowany starciem z nim, dam świetną walkę i przejdę do historii jako pierwszy meksykański czempion wagi ciężkiej - stwierdził Arreola, który w przeszłości już dwukrotnie walczył o mistrzowski pas WBC, przegrywając z Witalijem Kliczką i Bermane'em Stiverne'em.

MC, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie