Euro 2016: Cenne wskazówki dla kibiców przed meczem Polska - Niemcy

Piłka nożna
Euro 2016: Cenne wskazówki dla kibiców przed meczem Polska - Niemcy
fot. Polsat Sport

Koordynator PZPN ds. kontaktów z kibicami Dariusz Łapiński w rozmowie z Romanem Kołtoniem mówi jak PZPN pomaga kibicom w dostarczaniu najważniejszych informacji o Euro. Zauważa również, że w Nicei było mnóstwo polskich fanów, ale dodaje, iż w Paryżu i Marsylii będzie ich o wiele więcej.

Koordynator PZPN ds. kontaktów z kibicami Dariusz Łapiński wzorowo ocenił zachowanie polskich kibiców podczas meczu Polski z Irlandią Północną w Nicei. Zauważył, że wszyscy na stadionie byli trzeźwi, nie próbowali wnosić rac dymnych. Na trybunach i ulicach panowała świetna zabawa. Był to ”najspokojniejszy" mecz z udziałem polskich kibiców.

 

Łapiński powiedział, że kibice muszą mieć łatwy dostęp do najważniejszych informacji  takich jak np. odjazdy i przyjazdy autobusów.  Zauważył również, że zawsze znajdą się jakieś ”gagatki”, czyli kibice, którzy psują dobrą zabawę. Na szczęście w Nicei panowała świetna atmosfera.

 

PZPN uruchomił jednokierunkowy system przekazywania informacji. Wystarczy wysłać wiadomość o treści ”START” na numer 500 505 505. Bezpłatne SMS-y pomagają w dostarczaniu kibicom informacji. Dariusz Łapiński sam zbiera najważniejsze dane od urzędów, stadionów i stref kibica.

 

Wedle szacowań koordynatora na następnych spotkaniach Polaków w Paryżu i Marsylii liczba kibiców może wynieść nawet ponad 30 tys. osób.  

 

- Polscy kibice najczęściej ładują się do samochodów i jadą całą noc. Przyjeżdżają rano, starają się zwiedzić miasto z naciskiem na lokalne puby. Po meczu wyjeżdżają i w ten sposób oszczędzają na noclegu. Kluczową sprawą są miejsca parkingowe i również to aby otrzymać informacje jak czynne są te parkingi. Ktoś kto kończy ”balety” o 1.00 w nocy i chce odebrać samochód, to musi mieć te dane - mówi Łapiński.

 

Drastyczne sceny z Marsylii podczas meczu Anglia – Rosja przestraszyły wszystkich. Jak widać Francja nie jest tak dobrze przygotowana do Euro. Dużo lepsza organizacja była podczas turnieju w Polsce i na Ukrainie. Zdaniem Łapińskiego polscy kibice nie będą wykazywali się agresją wobec fanów niemieckich. Przypomina również, że mecz Polska – Niemcy na Stadionie Narodowym był pierwszym razem w historii, kiedy hymn niemiecki nagrodzony został gromkimi brawami.

 

Cała rozmowa z Dariuszem Łapińskim w załączonym materiale wideo.

Roman Kołtoń, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze