Euro 2016: Kolejny horror Francji! Gole Griezmanna i Payeta pogrążyły Albanię

Francja wygrała na Stade Velodrome z Albanią 2:0 w meczu drugiej kolejki grupy A. Gospodarze długo męczyli się z rywalem. Prowadzenie dał im Antoine Griezmann, a wynik ustalił Dimitri Payet.

Didier Deschamps zaskoczył składem. W wyjściowej jedenastce zabrakło Antoine Griezmanna i Paula Pogby, którzy zagrali słabe spotkanie przeciwko Rumunii. Odbiło się to na grze Trójkolorowych. W pierwszej połowie nie potrafili sobie stworzyć stuprocentowej sytuacji. Oddali tylko cztery uderzenia, przy pięciu Albańczyków. Najjaśniejszym momentem w grze gospodarzy była widowiskowa ruleta w wykonaniu Kingsleya Comana.

Albania zagrała bardzo solidnie w defensywie - dopuścili tylko do dwóch strzałów głową Oliviera Giroud po stałych fragmentach. Z gry Francuzi nie zagrozili bramce Etrita Berihsy. Albańczycy w 44. minucie byli bliscy objęcia prowadzenia po próbie Lediana Memushaja z rzutu wolnego. Cały czas jednak brakowało uderzeń w światło bramki...

Po przewie Deschamps wprowadził na boisko Paula Pogbę w miejsce Anthony’ego Martiala, chcąc uporządkować grę Francuzów w środku pola. Jednak to Albańczycy pierwsi stworzyli sobie szansę. W 52. minucie po dośrodkowaniu Elseida Hysaja i zamieszaniu w szesnastce Memushaj trafił w słupek, nie mając również szczęścia przy dobitce. Podrażniona Francja potrafiła odpowiedzieć jedynie niecelnymi strzałami. Ich ataki często przecinał świetnie dysponowany Arlind Ajeti, który znakomicie odnajdował się jako lider pod nieobecność Lorika Cany. Największe zagrożenie stworzył w 68. Giroud, trafiając w słupek bramki Berishy.

Wśród kibiców było słychać gwizdy zniecierpliwionych kibiców. Podobnie jak w meczu otwarcie Francuzi zapewnili sobie zwycięstwo w końcówce. Tym razem bohaterem Trójkolorowych został Antoine Griezmann. Był to dopiero pierwszy celny strzał w tym spotkaniu. W piątej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Dimitri Payet po zagraniu Andre-Pierre Gignaca.

Po dwóch spotkaniach Francja z kompletem punktów lideruje w grupie A. Albańczycy zajmują ostatnią lokatę.

Francja – Albania 2:0 (0:0)

Bramki: Antoine Griezmann 89, Dimitri Payet 90+6

Żółte kartki:Francja: N'Golo Kante. Albania: Burim Kukeli, Amir Abrashi.

Francja: Hugo Lloris - Bacary Sagna, Adil Rami, Laurent Koscieslny, Patrice Evra - Kingsley Coman (68. Antoine Griezmann), N'Golo Kante, Dimitri Payet, Blaise Matuidi, Anthony Martial (46. Paul Pogba) - Olivier Giroud (77. Andre-Pierre Gignac) .

Albania: Etrit Berisha - Elseid Hysaj, Arlind Ajeti, Mergim Mavraj, Ansi Agolli - Andi Lila, Amir Abrashi, Burim Kukeli (74. Taulant Xhaka) , Ledian Memushaj , Ermir Lenjani - Armando Sadiku.

Sędzia: Sergei Karasev (Szkocja)