Polska przegrała z Holandią, ale i tak jedzie na przyszłoroczne mistrzostwa świata!

Polscy piłkarze ręczni przegrali z Holandią 24:25 w rewanżowym spotkaniu eliminacji mistrzostw świata 2017. Polacy pewnie wygrali pierwszą połowę, ale w drugiej popełnili wiele błędów i musieli uznać wyższość rywala. Mimo porażki, to podopieczni Tałanta Dujszebajewa pojadą na mundial do Francji

Pierwsze minuty to wiele żółtych kartek i nieczystej gry. Polacy rozpoczęli mecz od wyniku 3:0, ale z czasem ich przewaga malała. W pewnym momencie Holendrzy objęli prowadzenie 5:4, ale Polacy w porę się ocknęli. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem zawodników Tałanta Dujszebajewa 13:10. Z dobrej strony pokazał się zawodnik z Holandii Luc Steins, który był zmorą Polaków.

W drugiej połowie każdy kibic Szczypiorniaka w Polsce przeżył szok. Holendrzy grali jak z nut, a Polacy popełniali błąd za błędem. Mimo, że początek należał jeszcze do naszej reprezentacji, która prowadziła nawet 19:14, to w końcówce coś się zepsuło. ”Pomarańczowi” objęli prowadzenie i do końca go nie oddali. Końcowy wynik 25:24 dla Holandii premiuje awansem Polaków, którzy w pierwszym meczu wygrali 27:21.

Holandia - Polska 25:24 (10:13)

Polska: Piotr Wyszomirski, Marcin Wichary - Kamil Syprzak 5, Andrzej Rojewski 3, Michał Jurecki 3, Mateusz Kus 3, Przemysław Krajewski 2, Adam Wiśniewski 2, Mateusz Jachlewski 1, Michał Daszek 1, Michał Szyba 1, Tomasz Gębala 1, Piotr Masłowski 1, Paweł Paczkowski 1, Łukasz Gierak, Maciej Gębala

Najwięcej bramek dla Holandii: Luc Steins 7, Leon Van Schie, Jorn Smits i Jeffrey Boomhouwer - po 3.

Widzów: 220

19:01

Witamy i zapraszamy na relację z meczu Holandia - Polska w ramach eliminacji do mistrzostw świata 2017 we Francji!

19:03

W pierwszym meczu Polacy wygrali 27:21! Tym razem trener Tałant Dujszebajew dał odpocząć najważniejszym zawodnikom swojej kadry. W Polsce zostali Sławomir Szmal, Karol Bielecki, Bartosz Jurecki i Krzysztof Lijewski.

19:11

Selekcjoner Joop Fiege postawił na tych samych zawodników, którzy walczyli z Polakami w pierwszym meczu w Katowicach.

19:13

Tak wyglądało pierwsze starcie.

Polscy szczypiorniści bliżej mistrzostw świata!

19:19

Wtedy zawodnikiwem meczu został Piotr Wyszomirski. Miejmy nadzieję, że również dziś stanie na wysokości zadania.

19:21

Obie ekipy już na parkiecie!

19:31

Zaczynamy!

19:35

3' Holandia - Polska 0:0

Pierwsze minuty przyniosły dwie zółte kartki. Ukarany m.in. Przemysław Krajewski.

19:36

Leo van Schie już na początku wykluczony na 2 minuty.

19:36

4' Holandia - Polska 0:0

Dużo kar, mało bramek, a wręcz żadnej.

19:37

5' Holandia - Polska 0:1

Wynik otwiera Krajewski z rzutu karnego!

19:39

8' Holandia - Polska 0:1

Osiem minut za nami i tylko jedna bramka!

19:40

9' Holandia - Polska 0:2

Michał Jurecki podwyższa!

19:41

10' Holandia - Polska 0:2

Fabian van Olphen, jak na razie marnuje okazje za okazją!

19:42

11' Holandia - Polska 0:3

Polacy odskakują Holendrą! Kamil Syprzak rzuca bramkę

19:42

Jurecki wykluczony na dwie minuty.

19:43

12' Holandia - Polska 1:3

Toon Leenders autorem premierowego trafienia dla Holandii!

19:44

13' Holandia - Polska 2:3

Skutecznie z karnego Luc Steins!

19:47

15' Holandia - Polska 3:4

Kontratak zakończył Jurecki, ale po chwili trzecią bramkę zdobyli Holendrzy!

19:49

16' Holandia - Polska 4:4

W końcu przełamał się Fabian van Olphen.

19:50

16' Holandia - Polska 5:4

Leo van Schie wyprowadza Holandię na prowadzenie pierwszy raz dzisiaj.

19:50

17' Holandia - Polska 5:5

Krajewski znowu skutecznie z karnego.

19:52

17' Holandia - Polska 6:5

Luc Steins trafia dla Holendrów.

19:53

18' Holandia - Polska 6:6

Piotr Masłowski wykorzystał błąd defensywy Holandii! Mamy remis

19:54

19' Holandia - Polska 6:7

Kamil Syprzak i wracamy na prowadzenie!

19:56

21' Holandia - Polska 7:7

Holendrzy nie dają za wygraną! Pewnie z karnego Luc Steins. To prawdziwy kat Polaków.

19:57

22' Holandia - Polska 7:8

Tomasz Gębala! Gra toczy się "bramka za bramkę".

19:59

23' Holandia - Polska 8:9

Polacy powiększyli prowadzenie, ale zawodnicy Joopa Fiege nie odpuszczają.

20:01

24' Holandia - Polska 8:9

Słabszy okres gry po obu stronach.

20:03

25' Holandia - Polska 8:9

Czas dla Holendrów.

20:03

25' Holandia - Polska 8:10

Krajewski znowy skutecznie.

20:06

27' Holandia - Polska 8:10

Szansa dla Polaków na trzybramkową przewagę.

20:07

27' Holandia - Polska 8:11

Paweł Paczkowski celnie.

20:09

28' Holandia - Polska 9:11

Rywale odpowiadają!

20:13

30' Holandia - Polska 10:13

Pierwsza połowa za nami! Polacy grają bardzo spokojnie i dlatego też ich prowadzenie jest skromne. Luc Steins to najlepszy zawodnik Holendrów i zmora polskiej ekipy.

20:15

W ekipie Polski wyrównić można Przemysława Krajewskiego, Michała Jureckiego i Kamila Syprzaka.

20:22

Zaczynamy drugą połowę! Rozpoczęli Polacy.

20:23

31' Holandia - Polska 10:13

Pierwsza akcja Polski nieudana.

20:24

32' Holandia - Polska 11:13

Trafili natomiast Holendrzy!

20:27

33' Holandia - Polska 11:14

Dobrze Syprzak i znowu trzy bramki przewagi naszych.

20:29

35' Holandia - Polska 11:15

I kolejne trafienie Polaków! Mateusz Kus wykorzystuje karnego.

20:30

37' Holandia - Polska 12:15

Ale Holandia się nie poddaje! Tim Remer pierwszy raz w tym meczu.

20:32

38' Holandia - Polska 13:16

Mateusz Kus! Drugi karny, i drugi pewnie wykonany. Holendrzy jednak niemal od razu odpowiadają.

20:34

40' Holandia - Polska 13:17

Tak mecz mógłby wyglądać do końca. Raz rzucaja Polacy, raz Holendrzy. Tym razem skutecznie Andrzej Rojewski.

20:36

41' Holandia - Polska 14:19

Pięciopunktowe, największe tego dnia prowadzenie Polaków

20:38

41\' Holandia - Polska 16:20

Mateusz Jachlewski zdobywa dwudziestą bramkę dla Polski! Luc Steins jest jednak nadal groźny.

20:39

43' Holandia - Polska 16:20

Rywale biorą czas! Chwila odpoczynku dla obu ekip

20:41

44' Holandia - Polska 17:20

Przerwa lepiej podziałała na Holendrów! Już tylko trzy punkty straty do Polski.

20:41

44' Holandia - Polska 17:21

Odpowiada Andrzej Rojewski!

20:43

45' Holandia - Polska 17:21

Jeffrey Boomhouwer nie trafia z karnego!

20:43

47' Holandia - Polska 18:21

Ale po chwili skutecznie Tim Remer.

20:45

48' Holandia - Polska 19:21

Holendrzy gonią! Kay Smits pierwszy raz dzisiaj

20:46

49' Holandia - Polska 20:21

Już tylko jeden punkt! Fatalny okres Polaków!

20:47

50' Holandia - Polska 20:21

Trener Dujszebajew prosi o czas!

20:48

51' Holandia - Polska 21:21

Mamy remis!!!

20:50

52' Holandia - Polska 21:21

Ależ festiwal błędów Polaków!

20:51

53' Holandia - Polska 21:21

Holendrzy wychodzą na prowadzenie! Niesamowita sytuacja. "Pomarańczowi" przycisnęli Polaków

20:52

54' Holandia - Polska 22:21

Kolejny czas dla Polski!

20:55

55' Holandia - Polska 23:21

Znowu Holendrzy! Grają, jak w transie.

20:56

56' Holandia - Polska 23:22

W końcu przełamujemy się!

20:57

56' Holandia - Polska 24:22

Holendrzy i znowu dwie bramki przewagi!

20:58

57' Holandia - Polska 24:23

Łapiemy kontakt!

21:00

58' Holandia - Polska 25:23

Jorn Smits! Holendrzy już chyba nie dadzą sobie wydrzeć zwycięstwa.

21:01

59' Holandia - Polska 25:24

Minuta do końca i trafia Syprzak! Czerwona kartka dla Leo van Schie! Rodzi się szansa dla Polski

21:02

Syprzak zatrzymany! ALeż okazja obrotowego, mógł być remis!

21:06

60' Holandia - Polska 25:24

Syprzak w poprzeczke w ostatniej akcji meczu!

21:06

Holandia - Polska 25:24

Koniec meczu! Niestety przegrywamy z Holandią, ale i tak to my jedziemy na mistrzostwa świata do Francji! Dziękujemy za śledzenie relacji!