Liga Światowa: Kurek jednak zagra w Kaliningradzie

Siatkówka
Liga Światowa: Kurek jednak zagra w Kaliningradzie
fot. Cyfrasport

Bartosz Kurek w ostatniej chwili dołączył do składu reprezentacji Polski, która weźmie udział w turnieju I Dywizji Ligi Światowej w Kaliningradzie. Chociaż pierwotnie miał dostać wolne, to jego występ wymusiły przepisy FIVB.

Kurek wskoczył na miejsce Wojciecha Żalińskiego. Selekcjoner Stephane Antiga nie miał innego wyjścia... Przepisy wymuszają bowiem, żeby na każdy turniej Ligi Światowej powołać co najmniej dziesięciu zawodników, którzy brali udział w ostatnim międzynarodowym turnieju. W tym przypadku chodziło o turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich, który odbył się w Tokio.

 

- Rozmawialiśmy w tej sprawie telefonicznie i usłyszeliśmy, że w żadnym wypadku nie będzie odstępstwa od przepisu i grożą nam przykre konsekwencje. Po pierwsze musielibyśmy pokryć koszty podróży do Rosji, po drugie stracilibyśmy prawo do części nagród za Ligę Światową. W dużej mierze uderzyłoby to w innych zawodników, bo to oni dostają przecież większoścć nagród z Ligi Światowej. Dlatego w ostatniej chwili do składu dołączył Bartosz Kurek - tłumaczył kierownik reprezentacji Polski Hubert Tomaszewski w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

 

Antiga pierwotnie chciał zabrać do Kaliningradu pięć nowych twarzy w miejsce Kurka, Michała Kubiaka, Fabiana Drzyzgi, Mateusza Miki i Piotra Gacka, który nie został powołany do kadry na Ligę Światową.

 

Kadra reprezentacji Polski na turniej w Kaliningradzie:

 

Rozgrywający: Grzegorz Łomacz, Paweł Woicki

 

Atakujący: Maciej Muzaj, Dawid Konarski, Bartosz Kurek

 

Przyjmujący: Bartosz Bednorz, Artur Szalpuk, Rafał Buszek

 

Środkowi: Karol Kłos, Mateusz Bieniek, Piotr Nowakowski, Marcin Możdżonek

 

Libero: Paweł Zatorski, Damian Wojtaszek

 

Biało-czerwoni zagrają kolejno z Bułgarią (17 czerwca, transmisja w Polsacie od 17:25 i Polsacie Sport Extra od 16:30), Rosją (18 czerwca, transmisja w Polsacie i Polsacie Sport od 19:00) i Serbią (19 czerwca, transmisja w Polsacie i Polsacie Sport od 16:30).

MC, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie