Euro 2016: Rumunia i Szwajcaria podzieliły się punktami

Rumunia zremisowała na Parc de Princes ze Szwajcarią 1:1 w otwierającym drugą kolejkę zmagań Euro 2016 meczu grupy A. Po raz kolejny bramkę dla Rumunów z rzutu karnego zdobył Bogdan Stancu. Do wyrównania doprowadził po kapitalnym strzale Admir Mehmedi.

To Szwajcarzy lepiej rozpoczęli ten mecz. Już w 7. minucie Haris Seferović miał kapitalną okazję do strzelenia gola. Świetnie obrócił się z rywalem na plecach, ale spudłował z kilku metrów. Brak skuteczności podopiecznych Vladimira Petkovicia zemścił się w 18. minucie. Stephan Lichtsteiner faulował  w polu karnym Alexandru Chipciu i arbiter Sergei Karasev podyktował jedenastkę, którą wykorzystał Bogdan Stancu.

Chipciu był najaktywniejszym zawodnikiem w pierwszej części spotkania i Szwajcarzy mieli ogromne problemy z powstrzymaniem zawodnika Steauy Bukareszt.  Po objęciu prowadzenia Rumuni cofnęli się na własną połowę i czekali na kontratak. W 29. Minucie Cristian Sapunaru miał szansę do zdobycia swojej drugiej bramki, ale minimalnie chybił.

Po przerwie Szwajcarzy ruszyli do odrabiania strat. W 57. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka odbitą piłkę przez jednego z zawodników zebrał Amir Mehmedi i uderzeniem bez przyjęcia pokonał Cipriana Tatarusanu. Od tego momentu Szwajcarzy przejęli kontrolę nad meczem. Grę Helwetów ożywiło wejście Bereela Embolo,  jednak nie potrafili doprowadzić do zwycięstwa.

Po dwóch spotkaniach Szwajcaria ma cztery punkty, a Rumuni tylko jeden. W trzeciej kolejce fazy grupowej Szwajcaria zmierzy się z Francją, zaś Rumunia z Albanią.

Rumunia - Szwajcaria 1:1 (1:0)

Bramki: Stancu 33 – Mehmedi 57

Żółte kartki: Rumunia: Andrei Prepelita, Alexandru Chipciu, Claudiu Keseru, Dragos Grigore. Szwajcaria: Granit Xhaka, Breel Embolo.

Rumunia: Ciprian Tatarusanu -  Cristian Sapunaru, Vlad Chiriches, Dragos Grigore,  Razvan Rat (62. Steliano Filip) -Gabriel Torje, Andrei Perpelita, Mihai Pintilii (46. Ovidiu Hoban) , Bogdan Stancu (84. Florin Andone),  Alexandru Chipciu - Claudiu Keseru.

Szwajcaria: Yann Sommer - Stephan Lichtsteiner, Fabian Schaer,  Johan Djourou,  Ricardo Rodriguez - Xherdan Shaqiri, Valon Behrami, Blerim Dzemaili (83. Michael Lang), Granit Xhaka,  Admir Mehmedi  -  Haris Seferovic (64. Breel Embolo).

Sędzia: Sergei Karasev (Rosja)