World Tour Olsztyn: Brzostek i Kołosińska pewne gry w fazie pucharowej

Siatkówka
World Tour Olsztyn: Brzostek i Kołosińska pewne gry w fazie pucharowej
fot.PAP

Siatkarki plażowej Monika Brzostek i Kinga Kołosińska od dwóch zwycięstw w grupie A rozpoczęły udział w turnieju World Tour Grand Slam w Olsztynie. Polki zapewniły już sobie występ w fazie pucharowej.

Występ Kołosińskiej i Brzostek (obie AZS UMCS TPS Lublin), brązowych medalistek ubiegłorocznych mistrzostw Europy, w Olsztynie stał pod znakiem zapytania. Dwa tygodnie temu wycofały się z kolejnej edycji czempionatu Starego Kontynentu z powodu kontuzji kręgosłupa pierwszej z siatkarek. Brzostek w rozmowie z PAP zaznaczyła, że jeśli tylko jej boiskowa partnerka poczuje ból, to zrezygnują z gry, nie chcąc ryzykować poważniejszych kłopotów przed igrzyskami.

W środę pokonały Kanadyjki Melissę Humanę-Paredes i Taylor Pischke 2:1 (12:21, 21:16, 15:8) oraz Łotyszki Alise Lece i Martę Ozolinę 2:0 (21:17, 21:15). Dzień później czeka je ostatni meczu grupowy, który przesądzi, czy bezpośrednio awansują do 1/8 finału, czy też czeka je gra w barażu.

Dwie porażki zanotowały w grupie C Jagoda Gruszczyńska (UKS SMS Łódź) i Dorota Strąg (Piast Szczecin). Przegrały z Argentynkami Aną Gallay i Georginą Klug 0:2 (17:21, 14:21) i Niemkami Laurą Ludwig i Kirą Walkenhorst 0:2 (14:21, 13:21). Jedno spotkanie rozegrały w środę Katarzyna Kociołek i Martyna Wardak w grupie B. Uległy Brazylijkom Larissie France i Talicie Da Rocha Antunes 0:2 (9:21, 6:21).

Tego dnia odbywały się także kwalifikacje w męskich zmaganiach. Bez powodzenia startowali w nich Martin Chiniewicz i Maciej Kaluza oraz Bartłomiej Dzikowicz i Adam Parcej.

We wtorek odpadły w eliminacjach Agnieszka Wołoszyn i Aleksandra Zdon, Agata Trybuła i Monika Gorzka oraz Agnieszka Adamek i Natalia Gruszczyńska.

W czwartek rozpocznie się rywalizacja grupowa mężczyzn.

AS, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze