Anglia - Walia: Transmisja w Polsacie Sport 2

graf. Polsat Sport

W drugiej serii spotkań grupy B czekają nas derby Wielkiej Brytanii. Po pierwszej kolejce w lepszej sytuacji jest drużyna Walii, która ma na koncie trzy punkty. Drużyna angielska – jeden. Transmisja meczu Anglia - Walia od godziny 14.50 w Polsacie Sport 2. Studio Euro 2016 od godziny 13.

Co słychać w reprezentacji Anglii?

Anglicy zajmują obecnie trzecie miejsce w grupie B. W pierwszym spotkaniu zremisowali z reprezentacją Rosji. Gola dla reprezentacji Anglii strzelił wtedy Eric Dier po efektownym strzale z rzutu wolnego. Kiedy już się wydawało, że Anglicy dowiozą dobry rezultat do końca, w doliczonym czasie gry Joe Harta pokonał Wasilij Bieriezucki. Po meczu trener reprezentacji Anglii, Roy Hodgson, był chwalony przez angielską prasę za postawienie na Wayne’a Rooneya w pomocy, a z drugiej strony krytykowany za ściągnięcie piłkarza w 77.minucie. Nieprzychylne głosy wywołało także posadzenie na ławce Jamesa Vardy’ego.

Co słychać w reprezentacji Walii?

Walia zajmuje pierwsze miejsce w grupie B po tym jak w pierwszej kolejce pokonała Słowację 2:1. Był to debiutncki występ Walijczyków na Euro, którzy prowadzenie objęli już w 10.minucie po golu Garetha Bale’a z rzutu wolnego. Druga zwycięska bramka (Słowacja wyrównała w 61.minucie) to dzieło Robsona-Kanu, który wykorzystał podanie od Aarona Ramseya na 9 minut przed końcem regulaminowego czasu gry.

Do bramki Walijczyków na mecz z Anglią ma powrócić Wayne Hennessey, który z powodu skurczów mięsniowych opuścił mecz otwarcia.

Co mówi historia?

Obie reprezentacje mierzyły się ze sobą aż 102 razy – w 66 meczach lepsi byli Anglicy, 14 razy wygrała reprezentacja Walii a 21 razy padł remis. W ośmiu ostatnich spotkaniach między tymi zespołami drużyna Walii wygrała tylko jeden raz, sześciokrotnie lepsi okazali się Anglicy i tylko jedno spotkanie zakończyło się podziałem punktów. Ostatnia wygrana Walijczyków miała miejsce w 1984 roku i wtedy też po raz ostatni walijski piłkarz trafił do angielskiej siatki – był nim debiutujący wtedy w reprezentacji Mark Hughes.

Reprezentacja Anglii dopiero po raz drugi mierzyć się będzie na dużym turnieju z inną drużyną brytyjską. W 1996 roku podczas Euro rozgrywanego we własnym kraju angielski zespół pokonał Szkocję 2:0.

Przewidywane składy na mecz Anglia-Walia…

Anglia: Hart - Walker, Smalling, Cahill, Rose – Dier, Alli, Rooney, Lallana - Vardy, Kane

Walia: Hennessey - Chester, Williams, Davies - Gunter, Allen, Ledley, Taylor - Bale, Ramsey; Robson-Kanu

Powiedzieli…

Atmosferę przed meczem postanowił podgrzać Gareth Bale.  – Myślę, że mamy o wiele więcej pasji i ambicji niż oni – powiedział o zespole Anglików gwiazdor Realu Madryt.

- Lekceważące komentarze i brak szacunku są nieodłączną częścią bycia piłkarzem i trenerem – zareagował na słowa walijskiego  piłkarza, trener Anglików, Roy Hodgson. – Przeciwnicy mogą mieć takie opinie, ale ja osobiście nie mam wątpliwości co do naszego patriotyzmu oraz ambicji i to jest najważniejsze – dodał.

Transmisja spotkania Anglia-Walia od 14.50 w Polsacie Sport 2.